fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na budúcich MS v hokeji proti Čechom či Kanade! Vo Švajčiarsku nás čaká ťažký šampionát

Máte tip? napíšte nám mailom

Ešte sa poriadne ani neskončil šampionát v ľadovom hokeji, a už sa debatuje o ďalších. MS v hokeji 2020 bude hostiť Švajčiarsko a nám žreb pridelil neľahkých súperov. 

Tohtoročný šampionát hostili slovenské mestá Bratislava a Košice. Štafetu po nich preberie Zürich a Lausanne.

Slovenskí hokejisti sa predstavia v A skupine, ktorá bude hrať v meste Lausanne. Budúci rok na nich čaká náročná konkurencia. Medzi papierových favoritov patrí v našej skupine Kanada, Švédsko či Česko. Proti Kanade hrali naši hokejisti v základnej skupine aj tento rok. Zápasy si zopakujú taktiež s Nemeckom, Dánskom a Veľkou Britániou. Návrat z nižšej divízie zaznamenalo Bielorusko, ktoré je posledným členom A skupiny.

Zdroj: iihf.com

V skupine B, ktorá sa odohrá v Zürichu, sú hlavným lákadlom pochopiteľne domáci hokejisti. Tí sa budú musieť popasovať s hviezdami z tímov Ruska, Fínska či USA. Okrem spomínaných mužstiev sa v Zürichu predstavia aj tímy Lotyšska, Nórska, Talianska a Kazachstanu. Taliansko na tohtoročnom šampionáte prekvapilo, a aj keď nepodávali zrovna najlepšie výkony, na udržanie sa v najvyššej divízii to stačilo. Zostupujúce Rakúsko tak nahradil spomínaný Kazachstan. Bielorusi z budúcoročných majstrovstiev sveta vytlačili Francúzsko.

Prečítajte si tiež:
Šampión UFC Nurmagomedov vyzval Mayweathera. Zarobil by milióny
Zdroj: iihf.com

Zloženie skupín pre MS v hokeji 2020

A skupina: Kanada, Švédsko, Česko, Nemecko, Slovensko, Dánsko, Bielorusko, Veľká Británia
B skupina: Rusko, Fínsko, USA, Švajčiarsko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Kazachstan

Zdroj: iihf.com

Zdroj titulnej foto: iihf.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií