Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Musíme deportovať viac a rýchlejšie, vyjadril sa k horúcej téme migrácie nemecký kancelár Scholz

Scholz počas ostatných dvoch týždňov signalizoval zvýšenú túžbu prevziať osobnú zodpovednosť za migráciu po dvojici neúspešných regionálnych volieb.

20.10.2023 (SITA.sk) – Nemecko musí podľa jeho kancelára Olafa Scholza začať deportovať migrantov, ktorí nemajú právo zostať v krajine, vo väčšom rozsahu.

Kancelár sa tak vyjadril pre týždenník Der Spiegel v čase, keď je migrácia horúcou politickou témou v krajine a migračné centrá sa zapĺňajú. „Musíme deportovať viac a rýchlejšie,“ cituje magazín Scholza.

Uľahčenie deportácií

Scholz počas ostatných dvoch týždňov signalizoval zvýšenú túžbu prevziať osobnú zodpovednosť za migráciu po dvojici regionálnych volieb, v ktorých sa jeho koalícii nedarilo.

Minulý týždeň oznámil legislatívu na uľahčenie deportácií neúspešných žiadateľov o azyl.

V pondelok vláda informovala Európsku komisiu o dočasných hraničných kontrolách na poľských, českých a švajčiarskych hraniciach.

Vláda národného zdravého rozumu

Bavorský premiér a predstaviteľ opozície Markus Söder v piatok naznačil, aby sa sociálny demokrat Scholz zbavil svojich menších koaličných partnerov, Zelených a Slobodných demokratov, a vytvoril „vládu národného zdravého rozumu“ s jeho konzervatívnym blokom Únie, uviedla nemecká tlačová agentúra dpa.

Tvrdil, že v migračnej politike musí nastať „zásadný obrat“. Keď sa Scholzovho hovorcu Steffena Hebestreita spýtali, čo si o tom kancelár myslí, odpovedal: „nič“.

Viac k témam: azylanti, Migranti
Zdroj: SITA.sk – Musíme deportovať viac a rýchlejšie, vyjadril sa k horúcej téme migrácie nemecký kancelár Scholz © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií