fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO Angličanka našla na pláži mušľu s tvárou Usáma bin Ládina

Máte tip? napíšte nám mailom

Debra Oliver sa v jedno popoludnie spolu s manželom vydala na prechádzku po pláži. Kým si užívali relax na čerstvom vzduchu, Debra v piesku zbadala niečo, čo ju zaujalo. Nemohla uveriť vlastným očiam!

Romantika na pláži vo Winchelsea

Debra Oliver oslavovala spolu s manželom v prímorskom mestečku Winchelsea, ktoré nájdeme v anglickom grófstve východný Sussex,  42. výročie svadby. Spoločne sa rozhodli, že využijú posledné relatívne teplé slnečné lúče a vydali sa na romantickú prechádzku po pláži. Debra, podobne ako mnohí z nás, v množstve kamienkov a mušlí občas rada hľadá zaujímavé kúsky, ktoré by si mohla vziať so sebou ako drobnú dekoráciu či pamiatku. Počas tejto svojej tradičnej aktivity však zrazu zamrzla, v piesku totiž zbadala niečo veľmi zvláštne.

Zdroj: swns

Verná tvár Usáma bin Ládina vytvarovaná v mušli

Oliver sa zohla po zvláštne vyzerajúcu ulitu ležiacu v množstve iných kameňov. Pozrela sa na ňu detailnejšie a všimla si niečo neuveriteľné. Mušľa vyzerala ako verný portrét neslávne známeho Usáma bin Ládina! “Pláž bola pokrytá miliónom a miliónom mušlí a kamienkov. Môj zrak pritiahla práve táto, tak som sa rozhodla ju zdvihnúť,” spomína Debra. 

Tvár Usáma bin LádinaDebra so svojím manželom

Zdroj: swns

Debra nález považuje za iróniu

Angličanka sa rozhodla, že si mušľu s “portrétom” bin Ládina nechá ako spomienku či memento. Uviedla,  že situáciu považuje za iróniu, pretože terorista bol po svojej poprave údajne pochovaný do mora, aby sa miesto jeho odpočinku nestalo pre nasledovníkov a ďalších prívržencov Al-Káidy “atrakciou”.

Tvár Usáma bin Ládina

Zdroj: swns

Bin Ládin je čiernou kapitolou histórie

Meno Usama bin Ládina sa na celom svete skloňuje predovšetkým v súvislosti s ničivými teroristickými útokmi z 11. septembra 2001, kedy sieť Al-Káida naplánovala únosy civilných lietadiel, pomocou ktorých následne zaútočila na Pentagon i Svetové obchodné centrum. Od tohto dňa bol bin Ládin najhľadanejšou osobou na planéte. 2. Mája 2011 oznámil vtedajší prezident USA Barack Obama, že vodcu Al-Káidy počas prísne tajnej operácie špeciálnych amerických jednotek Navy SEALS zabili v jeho sídle v pákistanskom Abbottábáde.

Zdroj: mirror.co.uk

Prečítajte si tiež:
Celebrity sú častokrát talentovanejšie, než si myslíme. Tieto ťa tvojim talentom zaručene prekvapia
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií