fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž, ktorý bol na rovnakej JIS-ke ako Boris Johnson opisuje „absolútne hroznú“ skúsenosť

Dave Hunt, predajca softvéru v Londýne, bol na rovnakej JIS-ke ako britský premiér Boris Johnson, keď bol chorý na COVID-19. Hunt porozprával o svojich skúsenostiach, o napojení na ventilátor a ako videl posledný nádych iného pacienta.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pár dní predtým, ako bol britský premiér Boris Johnson prepustený z nemocnice, sa jeden obyvateľ Londýna, ktorý bol v tej istej jednotke intenzívnej starostlivosti ako Johnson, podelil o svoje vlastné skúsenosti s liečbou COVID-19.

Dave Hunt, 38-ročný predajca softvéru, strávil 10 dní v St. Thomas’ Hospital. V tej istej nemocnici, ktorá sa starala o Johnsona. Hunt bol prepustený z nemocnice skôr, ako tam Johnson dorazil 5. apríla a opísal svoj čas ako „absolútne hrozný“ z dôvodu závažnosti prípadov okolo neho.

„Vidíte zomierať ľudí,“ povedal Hunt.

Prvé štyri dni bol Hunt v nemocnici na JIS-ke, kde ho zdravotnícki pracovníci umiestnili na ventilátor, pretože nemohol dýchať sám.

Pri príprave na ventilátor mu zdravotnícky pracovník povedal, že bude spať približne 5 až 10 dní. „Myslel som si, že je to môj koniec. Zavolal som bratovi a povedal mu heslo k počítaču, v ktorom je moja posledná vôľa,“ povedal Hunt.

Hunt sa však zobudil o dva dni neskôr uprostred toho, čo opísal ako „organizovaný chaos“. Alarmy neustále vyzváňali, keď sa okolo neho zhoršovalo zdravie ostatných pacientov.

Prečítajte si tiež:
FN v Trenčíne má potvrdených 7 pacientov s ochorením COVID-19, 15 zdravotníkov je v karanténe

„Premýšľal som, či som nažive? Alebo mŕtvy? Síce som žil, ale mal som v krku pätnásť palcovú trubicu a nemohol som hovoriť.“ povedal Hunt.

Hunt sa z COVID-19 zotavil a teraz je doma vo svojom londýnskom byte. Stále si však pamätá svoj čas na JIS-ke a na vysoké nasadenie nemocničnej služby ako na zážitok, ktorý mu otvoril oči.

„Psychicky ma to veľmi zasiahlo,“ povedal Hunt o svojej skúsenosti, keď pozoroval muža, ako sa posledný krát nadýchol.

Hunt povedal, že jeho skúsenosť bola pravdepodobne iná ako skúsenosť, ktorú mal Johnson, napriek tomu, že boli na tej istej JIS-ke. „Boris Johnson bude určite v dobrej starostlivosti,“ povedal Hunt. „Bude mať vyhradenú zdravotnú sestru, ktorá kontroluje, či jeho hladiny kyslíka stúpajú … a bude tam ležať a dostávať do pľúc čo najviac vzduchu.“

Boris Johnson sa už medzitým doliečuje doma

Johnson opustil nemocnicu 12. apríla potom, čo ho prepustili lekári. Predseda vlády sa ešte nevracia do práce a namiesto toho pokračuje vo svojom zotavovaní v oficiálnom vidieckom sídle premiéra, v Cheques.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku pribudlo v sobotu 41 prípadov ochorenia COVID-19

Na Twitteri Johnson poďakoval zdravotníckym pracovníkom, ktorí sa o neho starali v nemocnici.

„Chcem sa poďakovať všetkým v celom Spojenom kráľovstve za úsilie a obetu, ktorú ste urobili a ktorú robíte,“ povedal Johnson. „Keď je slnko a deti sú doma; v čase, keď je príroda najkrajšia a vonku tak príjemne, dokážem si len predstaviť, aké ťažké je dodržiavať pravidlá sociálneho odstupu.“

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Insider.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií