Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž našiel v lese tri protitankové míny, muníciu zneškodnil pyrotechnik (foto)

Míny našiel muž v obci Livovská Huta.

22.3.2024 (SITA.sk) – Tri protitankové míny našiel v utorok podvečer muž z obce Gerlachov (okres Poprad) v lesnom poraste, v katastri obce Livovská Huta (okres Bardejov).

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, policajná hliadka po príchode miesto riadne zabezpečila až do príchodu krajského pyrotechnika.

„Pod stromom sa nachádzala jedna protitanková mína pochádzajúca z obdobia druhej svetovej vojny a ďalšie dve míny boli nájdené neďaleko,“ skonštatovala Ligdayová.

Muníciu pyrotechnik za dodržania bezpečnostných opatrení zneškodnil. „Išlo o kontrolovaný výbuch, nakoľko munícia nebola schopná prevozu,“ dodala policajná hovorkyňa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: prešovská krajská policajná hovorkyňa, Pyrotechnika, stará munícia, zneškodnenie
Zdroj: SITA.sk – Muž našiel v lese tri protitankové míny, muníciu zneškodnil pyrotechnik (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií