fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž, podozrivý z poslania výhražného listu s nábojom manželke Babiša, je po smrti

Prípad sme „na základe výsledkov znaleckých skúmaní zaistených dôkazov objasnili. Môžeme tiež konštatovať, že nešlo o ostrý náboj“, uviedla polícia na Twitteri.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Česká polícia objasnila prípad výhražného listu s nábojom, ktorý dostala počas prezidentskej kampane manželka expremiéra Andreja Babiša. Informuje o tom portál Novinky.cz s tým, že kriminalisti prípad odložili, pretože podozrivý je po smrti.

Polícia o vyšetrovaní informovala v stredu prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. „Prípad výhražného listu s nábojom odoslaný z Brna, ktorý dostala manželka pána Babiša, sme na základe výsledkov znaleckých skúmaní zaistených dôkazov objasnili. Môžeme tiež konštatovať, že nešlo o ostrý náboj,“ uviedla polícia.

Prípad preverovaný ako nebezpečné vyhrážanie zároveň kriminalisti odložili, pretože podozrivý zomrel. Podľa polície išlo o samovraždu, pričom práve vyšetrovanie prípadu muža, ktorý si v predchádzajúcich dňoch vzal život v Brne, výrazne prispelo k objasneniu prípadu. Ďalšie informácie o samovražde polícia nezverejnila.

Babišova manželka dostala náboj v obálke medzi prvým a druhým kolom prezidentských volieb. Babiš vtedy zvolal mimoriadnu tlačovú konferenciu.

Viac k témam: Náboje, Prezidentské voľby v Česku, Vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž, podozrivý z poslania výhražného listu s nábojom manželke Babiša, je po smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zomrela Angela Lansbury, herečka známa najmä zo seriálu To je vražda, napísala
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií