Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž sa zaháňal nožom na policajtku priamo na policajnom oddelení

Za použitia donucovacích prostriedkov policajti muža obmedzili na osobnej slobode.

10.11.2023 (SITA.sk) – Obvineniu zo zločinu útoku na verejného činiteľa čelí 45-ročný muž z obce Kravany (okres Poprad), ktorý priamo na obvodnom policajnom oddelení v Hranovnici v stredu popoludní nožom zaútočil na policajtov.

Na stanicu prišiel s nožom

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, vstupné dvere do budovy otvorila službukonajúca policajtka.

„Muž oznámil, že prišiel, nakoľko žena na neho volala políciu. V ruke držal nôž. Bol vyzvaný, aby nôž odhodil na zem,“ opísala situáciu Ligdayová.

Muž však podľa policajnej hovorkyne výzvu neuposlúchol a vstúpil do chodby. Dvakrát sa pritom zahnal nožom na policajtku v úrovni jej krku a hlavy.

Muža obmedzili na osobnej slobode

„Službukonajúci policajt za použitia hrozby zbraňou opätovne vyzval muža, aby pustil nôž na zem. Ani túto výzvu muž neuposlúchol a približoval sa k policajtom. Znova bol vyzvaný, aby upustil od protiprávneho konania a nôž odhodil na zem, čo 45-ročný muž konečne aj urobil,“ dodala Ligdayová.

Za použitia donucovacích prostriedkov policajti muža obmedzili na osobnej slobode. Okresný vyšetrovateľ v Poprade s mužom vykonal potrebné procesné úkony a na základe dôkaznej situácie mu vzniesol obvinenie. „Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie,“ informovala policajná hovorkyňa.

Viac k témam: krajská policajná hovorkyňa, Napadnutie
Zdroj: SITA.sk – Muž sa zaháňal nožom na policajtku priamo na policajnom oddelení © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií