Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž sadol za volant pod vplyvom alkoholu aj napriek zákazu šoférovať, nafúkal cez dve promile

Preverovaním tiež bolo zistené, že vodič má zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

5.7.2024 (SITA.sk) – Policajti z Obvodného oddelenia PZ Turzovka zastavili v Turzovke vo štvrtok 4. júla vodiča osobného motorového vozidla, ktorý sa dopustil priestupku.

Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,31 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

Ako informovala hovorkyňa žilinskej krajskej polície Gabriela Kremeňová, preverovaním tiež bolo zistené, že vodič má zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

„Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci muža obvinil z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenie výkonu úradného rozhodnutia. Na obvineného muža zároveň spracoval podnet návrhu na podanie obžaloby,“ dodala Gabriela Kremeňová.

Viac k témam: Alkohol za volantom
Zdroj: SITA.sk – Muž sadol za volant pod vplyvom alkoholu aj napriek zákazu šoférovať, nafúkal cez dve promile © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií