fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tento muž je smoliar roka! Neuveríte, kam ho uhryzol jedovatý pavúk!

Máte tip? napíšte nám mailom

Niektorí ľudia sa boja pavúkov bez príčiny, iní majú na svoj strach dobrý dôvod. K takým patrí aj Jordan, ktorého uhryzol jedovatý pavúk na celkom kuriózne miesto.


Jordan, 21 ročný stavbár v Austrálii, odišiel na prenosnú toaletu neďaleko svojho pracoviska. Počas vykonávania potreby ho uhryzol jedovatý pavúk – do penisu. Po uhryznutí ostal pavúk sedieť na jeho penise. Jordan si ho stihol obzrieť, no keďže sa v pavúkoch veľmi nevyzná, rozhodol sa vyhľadať odborníka. Lekár potvrdil Jordanové obavy, že je pavúk jedovatý a začal s vhodnou liečbou.

Celý incident sa stal v apríli tohto roku a možno by sme o ňom nikdy nepočuli, keby…

960340-redback-spider

Snovačka Hasseltova – pavúk, ktorý uhryzol Jordana

…Jordana pred pár dňami neuhryzol rovnaký druh pavúka na rovnaké miesto druhýkrát.

Jordan sa z predchádzajúceho uhryznutia poučil a prenosným toaletám sa zďaleka vyhýbal. Avšak, keď to na neho prišlo a nablízku bola len prenosná toaleta, nemal inú možnosť. Stále mal obavy, no upokojovala ho myšlienka, že toalety boli práve v ten deň dezinfikované. Jordan si toaletu najprv skontroloval skôr, ako sa pustil „do roboty“, no žiadneho pavúka tam nevidel. Posadil sa na misu a… viete, čo sa stalo. Pavúk ho uhryzol druhýkrát.

Prečítajte si tiež:
Veľký muž v malom aute a Barack Obama v obrnenom vozidle. Prečo je to tak?

V Austrálii tento pavúk uhryzne 2 000 ľudí, no že by niekoho uhryzol do penisu dvakrát v tom istom roku sa ešte nestalo. Uhryznutý muž Jordan (mimochodom, priezvisko nepoznáme – Jordan ho austrálskej televízii nechcel prezradiť) je momentálne v dobrom zdravotnom stave. Snáď sa z traumy rýchlo spamätá a neostanú mu trvalé následky. I keď… aj Petera Parkera uhryzol pavúk a stal sa z neho Spiderman. Také účinky by asi Jordan s radosťou uvítal.

Ale nie, teraz vážne… Účinky uhryznutia sa v zriedkavých prípadoch môžu prejaviť až po rokoch – jedna žena v dôsledku uhryznutia zomrela.

Celkom zaujímavé účinky (aspoň pre pánov) má jeden druh brazílskych pavúkov – ich jed zlepšuje erekciu. Samozrejme, nie priamo po uhryznutí, ale v koncentrovanom Farmaceutické firmy po nich usilovne pátrajú. Aj keď sú toto len zriedkavé prípady, odborníci varujú, aby sme si v zahraničí dávali pozor.

Nikto z nás určite nepraje Jordanovi nič zlé… No rok ešte neskončil, tak uvidíme, či vylepší svoju štatistiku.

Zdroj:livescience.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií