fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž trpiaci demenciou si nepamätal vlastnú svadbu: Manželku si vzal znovu!

Máte tip? napíšte nám mailom

Manželia sa vzali druhýkrát po tom, ako si muž, ktorý trpí demenciou nevedel spomenúť, že si svoju manželku už predtým raz zobral. Pozrite sa na tento dojímavý príbeh. Aká bola ich druhá svadba?

Muž, ktorý trpí demenciou, si žiaľ nespomenul, že bol už ženatý. Ide o muža menom Bill a ženu menom Anne, ktorí sú spolu v manželstve už osemnásť rokov. Po prvýkrát sa vzali v roku 2007 a teraz to urobili znovu. Fakt, že medzi nimi je láska aj po toľkých rokoch potvrdzuje skutok, že práve z dôvodu jeho choroby si ho manželka opäť zobrala, uvádza Independent.

Láska a svadba zdolali aj demenciu

„Nedávno sme boli na svadbe našich známych a Billa sa to akosi dotklo,“ uvádza 69-ročná žena. „Otočil sa na mňa a povedal, že chce so mnou byť navždy.“  Len o niekoľko chvíľ na to ju požiadal o ruku. Chcel si pripomenúť ich vlastnú spoločnú svadbu. Samozrejme, s týmto návrhom jeho manželka súhlasila. Najprv ani neplánovala kúpu nových bielych šiat, ktoré k svadbe určite patria, ale dcéra Andrea ju nakoniec presvedčila. Vzali sa na záhrade. „Obnovili sme naše sľuby v obklopení priateľov a rodiny. Bol to ten najkrajší deň. To, že sme ho zdieľali s priateľmi na našej záhrade ho urobilo perfektným,“ uviedla sa pre britské médiá.

Prečítajte si tiež:
Táto reakcia vás pobaví! Homosexuáli sa prvýkrát v živote dotkli ženských pŕs.

Dvojica sa prvýkrát zosobášila v roku 2007, avšak Bill si nanešťastie na svadbu nespomínal. Zabudol na ňu a myslel si, že jeho manželka je údajne iba jeho priateľkou. Trpí demenciou, ktorá mu nedovolí si zapamätať všetky spomienky. Pár tvoria už osemnásť rokov,  ale z dôvodu neurogeneratívnemu ochoreniu Bill zabudol na viacero  podstatných momentov z ich spoločného života.

Spoznali sa ešte v roku 2001, keď Bill pôsobil ako zabávač a kúzelník v škótskom Aberdeene. Demencia mu bola diagnostikovaná približne o deväť rokov neskôr. Anne, aj v tejto situácii podržala svojho manžela, ktorý má momentálne problémy s hovorením.

„Nie je ľahké zvyknúť si na život s demenciou, a to pre oboch. Stále však hľadáme nové spôsoby, ako sa zabaviť,“ hovorí Anne. Spomína na to, ako sa objavili na oslave jedného známeho, kde hrala hudba. Bill ju vzal na parket a tancovali spolu. „Vtedy sa všetky problémy akoby rozplynuli.” 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií