Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž z Prievidze prenasledoval svoju družku, hrozia mu až tri roky väzenia

Muž prenasledoval ženu cestou do práce a vyhrážal sa jej, že ak od neho odíde, zabije každého, s kým sa bude stretávať. 

7.7.2023 (SITA.sk) – Prievidzská polícia obvinila 33-ročného muža pre prečin nebezpečného prenasledovania. Podľa trenčianskej krajskej policajnej hovorkyne Kataríny Kuzmovej svojím žiarlivým správaním obťažoval svoju družku a obmedzoval ju na obvyklom spôsobe života.

Volal jej 30-krát

Ženu prenasledoval cestou do práce, aby sa presvedčil, či skutočne do nej ide, neustále jej volal na mobilný telefón a vyžadoval, aby mu hlásila každý pohyb. Tridsaťkrát jej volal vo chvíli, keď podávala trestné oznámenie na polícii.

„Nešťastná žena polícii uviedla, že keď sa chcela s druhom rozísť a požiadala ho, aby sa vysťahoval z jej bytu, odmietol to s vyjadrením, že keď nebude jeho, tak nebude nikoho a zabije každého, s kým sa poškodená začne stretávať,“ uviedla k prípadu Kuzmová.

Hrozia mu tri roky

Muž bol v zmysle zákona obmedzený na osobnej slobode a umiestnený v cele policajného zaistenia.

„Polícia popri obvinení podala podnet na jeho väzobné trestné stíhanie. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ dodala Kuzmová.

Viac k témam: Prenasledovanie, Vyhrážky
Zdroj: SITA.sk – Muž z Prievidze prenasledoval svoju družku, hrozia mu až tri roky väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií