fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž zabehol maratón na svojom balkóne

Francúz zabehol na svojom balkóne neuveriteľných 42 kilometrov. K tomuto výkonu ho vyburcovala nútená karanténa. Pozrite sa, ako jeho maratón vyzeral.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia po celom svete sú zamknutí vo svojich domovoch. Vlády mnohých štátov zakázali voľný pohyb obyvateľstva, a tak sú mnohí z nás nútení meniť svoju dennú rutinu. Pre ľudí, ktorí sa aktívne venujú športu, môže byť pobyt medzi štyrmi stenami utrpením. Jedných z týchto ľudí je aj francúzsky muž Elisha Nochomovitz. Tento športovec sa rozhodol, že aj napriek karanténe sa nevzdá svojej lásky – behu. Na svojom balkóne zabehol maratón.

View this post on Instagram

"LES DEMI-FONDEURS, PRENEZ EXEMPLE, ÇA FORGE LE MENTAL" ! ✌ ——————– Après le défi fou de @nassim.yns qui consistait à courir un 5km autour d'une table, c'est un défi complément INIMAGINABLE qui a fait son apparition… 🙈 Elisha Nochomovitz, résidant à Balma et en plein confinement, a eu l'incroyable idée de courir un marathon (42km195)… sur le balcon, long de 7 mètres, de son appartement ! 😱 UN DÉFI RELEVÉ EN 6H48 ! 😍 ——————– MERCI ELISHA ! ❤ @elisha_nochomovitz ——————– #athletisme #trackandfield #running #run #polevault #highjump #runner #runners #longjump #triplejump #hurdles #sprint #instarunner #instarunners #diamondleague #nikerunning #triathlete #nikeplus #trailrunning #instarun #swimbikerun #runhappy #tracknation #strava #stravarun #footing #courir #runstoppable #happyrunningcrew #runaddict

A post shared by Les Athlètes Français 🇫🇷 FFA (@les_athletes_francais) on

Nudíš sa? Utekaj!

Elishovi stačil na zabehnutie 42 kilometrov jeho 7 metrov dlhý balkón. Dokopy tak balkónom prebehol neuveriteľných 6 000-krát. 32-ročný športovec strávil utekaním hore-dole po balkóne úctyhodných 6 hodín a 48 minút. Čo ho motivovalo podať tento výkon?

„Videl som fotografie ľudí, ktorí vychádzali z domov, aby si zabehali. Ale ak bude každý uvažovať ako oni, neskončí sa to dobre.“

Športovec zverejnil video na svojom Instagrame spolu s výzvou, aby ľudia ostali doma napriek tomu, že to je niekedy ťažké.

„Príkaz znel: Ostaň doma. A to som urobil. Chcem vám len ukázať, že neplatia žiadne výnimky. Prosím, myslite na zdravotníkov, ktorí čelia vírusu v prvej línii.“

Bežec – profesionál

Elisha priznal, že pár dní po zabehnutí maratónu mal mierne bolesti, bolesť je však po takomto výkone pochypiteľná. “Balkónový maratón” nebol ani zďaleka prvý, ktorý mladý športovec zabehol. Elisha má na svojom konte už 36 maratónov. Nochomovitz už uvažuje, že si tento netradičný zážitok zopakuje. Chcel by si zlepšiť svoj osobný čas.

Situácia vo Francúzsku je vážna

Podľa najnovších informácií je vo Francúzsku 19 856 nakazených koronavírusom. Na ochorenie už umrelo 860 ľudí. Ochorenie prekonalo 2 200 ľudí. Vláda už zaviedla mnohé opatrenia, ktoré by mali šírenie vírusu spomaliť. Od 17. marca môžu ľudia vychádzať zo svojich domovov len so špeciálnym povolením. Francúzi tak môžu opúšťať svoje byty, len ak idú do práce, na nákup alebo do lekárne. Šíria sa však správy, že Francúzi nariadenia vlády vôbec nerešpektujú.

Ako si krátite čas v izolácii vy? Športujete, alebo ste na pohyb rezignovali?

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Instagram Unilad Huffingtonpost

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií