Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muža, ktorý v nemocnici na Kramároch útočil na zdravotníkov, vzali do väzby

Obvinený je stíhaný pre prečin výtržníctva spáchaného v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

25.6.2024 (SITA.sk) – Sudca pre prípravné konanie Mestského súdu Bratislava I vyhovel návrhu Okresnej prokuratúry Bratislava III a vzal obvineného z napadnutia zdravotníkov v Univerzitnej nemocnici Bratislava na Kramároch do tzv. preventívnej väzby.

Ako informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej prokuratúry Gabriela Kováčová, dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti obvineným. Uznesenie je podľa Kováčovej právoplatné, nakoľko procesné strany sa vzdali sťažnosti.

V rámci prípravného konania bude okrem iného vykonané znalecké dokazovanie za účelom skúmania duševného stavu obvineného a zranení poškodených. Budú tiež analyzované kamerové záznamy zabezpečené z priestorov nemocnice,“ uviedla hovorkyňa prokuratúry.

Doplnila, že obvinený Z.J. je stíhaný pre prečin výtržníctva spáchaného v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

V prípade oboch trestných činov mu je kladené za vinu, že sa útoku dopustil voči chráneným osobám, teda zdravotníckym pracovníkom a osobe vyššieho veku,“ dodala Kováčová.

Viac k témam: Krajská prokuratúra Bratislava, Napadnutie, Nemocnica
Zdroj: SITA.sk – Muža, ktorý v nemocnici na Kramároch útočil na zdravotníkov, vzali do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií