fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Myslíš si, že slovenské nemocnice sú na tom zle? Keď zbadáš fotky z Venezuely, budeš na Slovensko hrdý!

Máte tip? napíšte nám mailom

Buďme radi za to, čo máme

Hoci sa na slovenské zdravotníctvo ľudia často sťažujú, môže sa pýšiť výborným personálom a dobrým vybavením. Niektoré nemocnice nemajú to šťastie, aby mohli disponovať vzdelaným a kvalitným personálom alebo vybavením. Medzi tieto nemocnice patrí aj tá vo Venezuele. Žiadna elektrina, obmedzený príjem vody,  nijaké samostatné izby alebo vybavené operačné sály. Nemocnica nedisponuje antibiotikami, polohovateľnými posteľami ani štandardným vybavením. Lekári, ktorí v nej pracujú, sa snažia ľuďom pomôcť často len sedliackym rozumom, a pretože pre nedostatok liekov a doktorských pomôcok je zdravotná starostlivosť nedostatočná, zákroky nie sú dobre vykonané. Ľudia tak majú rôzne zdravotné problémy. Zo štatistík vyplýva, že na nedostatočne vybavený systém zdravotníctva denne vo Venezuele zomrie okrem desiatok dospelých aj približne 7 malých detí.

Všetko toto sa deje pre ekonomickú krízu po tom, čo klesli ceny ropy. Situáciu sa snažia udržiavať pod kontrolou prídelmi jedla, vody, papiera… Nemocnice sa však nemôžu uspokojiť s fungovaním bez röntgenu, sterilných rukavíc, dezinfekcií, mydla, rúšok na tvár, základných liekov, obväzov, náplastí…  Prezident Nicolás Maduro však tvrdí, že Venezuela je jedna z nemocníc, ktoré majú najlepšiu starostlivosť. “Pochybujem, že niekde na svete, s výnimkou Kuby, existuje lepší zdravotný systém, ako je tento náš,” povedal. Prezident tiež niekoľkokrát odmietol medzinárodnú alebo finančnú podporu, ktorá by pomohla alebo vyriešila tento problém.

Prečítajte si tiež:
Psychologička tvrdí: Podávanie ruky pri zoznamovaní je základ

Venezuelská “nemocnica”

hospital_1

Hospital_2

Hospital_3

Hospital_4

Hospital_5

Hospital_6

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií