fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Myslíte, že vášho drahého by nepotešila viac teplá, voňavá večera z lásky od vás, namiesto polonahej fotky?

Máte tip? napíšte nám mailom

Prinášame vám najčastejšie dôvody rozchodov a rozvodov, ktoré sa ani nemuseli stať. Dnešná doba je plná technológií, ktoré vzťahy nielen zlepšia, ale skôr v mnohých prípadoch zhoršia či dokonca narušia. Pamätajte, že existujú veci, ktoré sa dajú opraviť, keď sa pokazia a nie hneď sa zahodia.

Od problémov len utekáme..

Žijeme v uponáhľanej dobe, v ktorej držíme v ruke častejšie telefón, než ruku niekoho, koho milujeme, žijeme v dobe, v ktorej sa dlhé rozhovory zmenili na četovanie, kde pocity skrývame za emotikony a od vážnych, no vyriešiteľných problémov zbabelo utekáme. Prostriedky, ktoré boli vytvorené na to, aby ľuďom komunikáciu uľahčili, ju najviac skomplikovali a nejeden vzťah rozbili, narušili alebo trochu zamútili. Vtipné či romantické zoznámenia párov sa postupne začínajú vytrácať, pretože každý svoje chyby schováva za virtuálnu masku dokonalosti. A potom prečo vznikajú tie nedorozumenia…

Partnera vymieňame za virtuálneho “psychológa”

9 z 10 ľudí prežilo sklamanie v láske. Obavy začať nový vzťah sa tak stali prirodzeným obranným mechanizmom, kedy títo ľudia preferujú viac samotu a slobodu. Lenže opúšťať ľudí počas chvíľkovej búrky, za niekoho, kto nám napísal pár sladkých viet? Je to vopred odsúdené na neúspech… Nie len my mladí však od vzťahov utekáme, ale čo je smutné, čoraz viac a viac dlhoročných vzťahov či dokonca manželstiev podľahlo šialenému trendu.

Prečítajte si tiež:
Zákazníčka znásilnila taxikára! Pomáhal jej pritom jej kumpán, ktorý mu držal pri krku nôž

Psychologické štúdie sa zhodujú v tom, že každý vzťah či manželstvo prechádza okrem pekných a harmonických chvíľ aj tými horšími, výmenami názorov či pocitmi, že by mohol existovať niekto, kto by nás mohol milovať viac alebo by nemal tie chyby, ktoré má práve ten náš partner a ktoré nás na ňom tak iritujú. Namiesto komunikácie so svojím partnerom hľadáme útočisko na sociálnej sieti u úplne cudzieho človeka, kde sa na pohľad nevinná prosba o pomoc zmení na flirt. Ako sa hovorí, lož má krátke nohy a na pohľad nič neznamenajúce správy môžu narušiť vo vzťahu dôveru a len ťažko sa dokazuje, že k stretnutiu alebo nevere možno ani vôbec nedošlo.

romantic-dinner

A tak sa láme alebo rozpadá niečo, čo sa vôbec skončiť nemuselo, niečo, čo sa dalo ešte zachrániť. Nie je to smutné? Ešte nedávno boli nevera a rozvody tabu, pretože v “normálnych” rodinách sa to nemalo, ako stať a rozvádzali sa iba páry, ktorým vzťah narušili naozaj vážne problémy, napríklad keď bol jeden vo vzťahu tyran, alkoholik, gambler, feťák, nevyspelý ignorant, sukničkár alebo v horšom prípade všetko dokopy.

Prečítajte si tiež:
Nové Zámky chcú postaviť stredisko pre bezdomovcov, obyvatelia nesúhlasia a chystajú protestnú petíciu

Neskrývajte pocity za správy a emotikony

Dnešným moderným vzťahom mám chuť dať facku. Ľudia majú zatemnené mozgy písmenami a na Facebooku každý deň pribúda stále viac užívateľov. Práve hodnoty a malé dôkazy lásky sú vymenené za správy. To už nikto netúži po objatí? Nikto nesníva o bozkoch? Alebo o prechádzke ruka v ruke? Nevymenili by ste správy za stretnutia plné romantiky, zážitkov a smiechu? Dámy, nepotešila by vás viac ruža, než emotikon v tvare srdca? Myslíte, že vášho drahého by nepotešila viac teplá, voňavá večera či koláč spravený z lásky od vás, namiesto polonahej fotky? Nie slová, ale činy sú pravým dôkazom lásky.

Nerobte to, čo nechcete, aby urobili vám…

Choďte a spýtajte sa vašich starých rodičov na recept na lásku. Prečo? Pretože najlepšou radou sú dlhoročné skúsenosti. Aj keď sa stane, že si dvaja prestanú rozumieť a láska sa vytratí, je lepšia úprimná komunikácia a rozchod v dobrom, než bolesť spôsobená vašou neschopnosťou povedať veci na rovinu. Pravda bolí menej než lož.

Spomaľme v tejto rýchlej dobe, odložme telefóny aspoň na chvíľu a venujme svoj čas ľuďom, ktorí si to zaslúžia, lebo keď dáme niekomu svoj čas, dávame mu aj kúsok seba.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií