fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mýty o introvertoch – nie sú vôbec takí, ako si väčšina ľudí predstavuje. Teraz vám vyvrátime najčastejšie mýty, ktoré o nich kolujú

Máte tip? napíšte nám mailom

Aký sú introverti v skutočnosti?

Ak by ste sa niekoho spýtali, ako si predstavujú introvertov, zrejme by ste sa dočkali odpovedí, že ide o ľudí, ktorí nemajú radi spoločnosť, vyhýbajú sa ostatným a sú čudní alebo šialení. Lenže to vôbec nie je pravda a v skutočnosti sa jedná iba o mýty o introvertoch, ktoré sú o nich rozšírené.

Skladateľ a filmár, Carl King, sa rozhodol svetu pripomenúť, akí sú introverti v skutočnosti a že pravda zvykne byť úplne iná, než si myslíme. “Problémom je, že ak niekoho označíme ako introverta, ide iba o veľmi plytké hodnotenie,” tvrdí Carl King, ktorý je tiež introvertom.

King sa dokonca rozhodol zostaviť rebríček najčastejších mýtov o introvertoch, k čomu ho viedlo prečítanie knihy s názvom The Introvert Advantage: How to Thrive in an Extrovert World.

“Bolo to ako keby niekto napísal encyklopédiu o tomto temperamente, ktorý mám aj ja. Nielenže to vysvetľovalo mnohé moje výstrednosti, ale aj mi to pomohlo, aby som predefinoval svoj život. Kniha však uvádza, že iba 25% populácie sú introverti. Existuje ich však mnoho, ktorí nimi sú ale nie v tak extrémnej forme ako ja. A práve to je dôvod, ktorý vedie k mnohým nedorozumeniam,”  tvrdí Carl King.

10 najčastejších mýtov o introvertoch:

Mýtus číslo 1: Neradi rozprávajú

Introverti neradi rozprávajú iba v prípade, že ich daná téma nezaujíma a nemajú k nej čo povedať. Nemajú radi ani plytké rozhovory. Ak však necháte introverta, aby vám porozprával o niečom, čo ho skutočne zaujíma, verte, že ústa sa mu tak skoro nezavrú.

Prečítajte si tiež:
Rodrigo Alvez: Ľudský Ken sa stal... Barbie!

Mýtus číslo 2: Nemajú radi ľudí

Ani to, že introverti nemajú radi ľudí nie je pravdou. Pravda je taká, že ak sa vám podarí spriateliť sa s nejakým introvertom, ste “za vodou.” Ide totižto o verných priateľov, ktorým priateľstvá vydržia aj celý život.

Mýtus číslo 3: Neradi chodia do spoločnosti

Introverti sú ľudia, ktorí dokážu až príliš rýchlo načerpať informácie a tak sa nemusia na danom mieste príliš zdržovať. Radšej pôjdu domov, kde všetky novozískané poznatky analyzujú a ukladajú do svojej mysle. Toto ich konanie však netreba spochybňovať či zosmiešňovať, pre ich život a spokojnosť dôležité.

Mýtus číslo 4: Sú hanbliví

V skutočnosti nie sú až tak hanbliví, ako si väčšina ľudí myslí, len nevedia, ako rozhovor začať a tak sa častokrát stáva, že dôvod na sociálnu interakciu majú až vtedy, ak niečo naozaj potrebujú. Ak sa ale chcete s introvertom porozprávať, tak ho bez obáv oslovte.

Mýtus číslo 5: Chcú byť stále sami

Introverti veľa premýšľajú a majú vlastný vnútorný svet. Taktiež radi riešia problémy, ak nejaké vo svojom živote majú. O tie sa dokážu podeliť aj s niekym iným, no musia mu skutočne veriť. Pokiaľ blízkeho človeka nemajú, môžu sa cítiť trocha osamelo.

Prečítajte si tiež:
Na pojednávanie s Pavlom Ruskom a bosmi podsvetia sa akreditovalo až 45 novinárov

Mýtus číslo 6: Sú zvláštni

Introverti radi a veľa premýšľajú. Neradi sa škatuľkujú tým, čo je práve v móde. Taktiež svoje rozhodnutia nerobia zbrklo, ale poriadne svoje kroky zvažujú.

Mýtus číslo 7: Nevedia sa zabávať a relaxovať

Introvertní ľudia sa vedia zabávať i relaxovať. Robia to však po svojom. Oddýchnuť si či zabaviť sa vedia v prírode či doma, nepotrebujú na to rušné miesta.

Mýtus číslo 8: Môžu sa z nich stať extroverti

Introvert je jedným zo základných temperamentov a tie nemožno zmeniť, nakoľko ide o niečo, čo je pre nich prirodzené a akými v skutočnosti sú.

Mýtus číslo 9: Sú neslušní

Introverti majú radi úprimnosť a to, keď ste pri nich samí sebou. Ak cítia, že im klamete alebo ste neúprimní, cítia tlak a je to pre nich tak vyčerpávajúce, že buď odídu alebo vám na to povedia niečo, čo sa vám asi páčiť nebude.

Mýtus číslo 10: Sú šialení

Introvertní ľudia majú svoj vlastný vnútorný svet vytvorený podľa vlastných predstáv a ideálov. Práve ponáranie sa doň ich obohacuje na duchu a stimuluje ich. To však neznamená, že sú vyšinutí.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj boredpanda

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií