fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mýty o sexe, ktorým si pravdepodobne veril. Toto je skutočná pravda

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes ti prinášame sexuálne mýty, ktorým si možno veril celý život. Na tieto fakty sa pozrieme z vedeckého hľadiska, ktoré poprú tieto dlhotrvajúce mýty.

Čím sú ženy promiskuitnejšie, tým majú roztiahnutejšiu vagínu

Podľa doktora Lockera je ženský pohlavný orgán maximálne flexibilný na to, aby sa vždy po pohlavnom styku vrátil do svojej pôvodnej podoby. Tvrdí aj to, že by nemala nastať žiadna trvalá deformácia. Vagína nemení ani tvar, ani farbu a nezávisí ani na tom, koľko sexuálnych partnerov žena mala. U danej ženy je podľa dr. Locka stále rovnaká.

Vagíny však majú rôzne tvary. Dôkazom toho je dielo umelca Jamieho McCartneyho, ktorý vytvorili viac ako 400 sadrových odliatok vagín. Nájdete tam dvojčatá, transexuálov a dokonca aj babičky. Nižšie si môžete pozrieť aj video.

Ženská ejakulácia pri orgazme je predstieraná alebo vynútená

Pre niektorých ľudí to je príťažlivé, no väčšina ľudí to považuje za neprirodzené ba nechutné. V roku 2014 dokonca vznikol zákon v Británii, ktorý v erotickom priemysle zakázal ženskú ejakuláciu. Avšak z pohľadu vedy ide o biologickú funkciu. Vedecká štúdia zistila, že až 40% žien priznalo, že niekedy pri orgazme zažilo ejakuláciu. Chemické zloženie tejto tekutiny je veľmi podobné ako má moč. V tejto tekutine sa nachádzajú látky, ktoré pri oplodnení pomáhajú spermiám rýchlejší pohyb vo vnútri vagíny. Aj už žien je ejakulácia pri orgazme prirodzená. Nie však u všetkých, ale nájdu sa aj také.

Prečítajte si tiež:
Poľsko má prvú cyklotrasu, ktorá v noci vyžaruje svetlo

Článok pokračuje na ďalšej strane

Veľké chodidlá + dlane + dlhé prsty = veľký penis

V odbornom vedeckom článku bolo zistené, že svetový priemer dĺžky penisov je 15,521 centimetrov. Pri tom skúmali rôzne faktory, ktoré by na to mohli pôsobiť. O veľkosti chodidiel, dĺžke prstov alebo veľkostí dlaní tam nebola žiadna zmienka. Veľa závisí od národnosti. Je všeobecne známe, že napríklad v Číne sa chlapi nemajú čím chváliť a naopak v Afrike sú väčšinou viac obdarení. Slováci a Česi sa môžu pýšiť jemným nadpriemerom.

Obriezka zvyšuje sexuálny výkon

Obriezka je vo svete celkom častý jav. Napríklad v USA je obrezaná väčšina mužov. V niektorých náboženstvách je obriezka považovaná ako uznávaná súčasť viery. Avšak koluje taký mýtus, že muži, ktorí majú obriezku, sú sexuálne zdatnejší alebo dokážu mať oveľa dlhšie sex než tí, ktorí nie sú obrezaní. Štúdia merala citlivosť penisov s obriezkou a bez na teplo, dotyk alebo prah bolesti. Výsledok bol jednoznačný. Žiadna skupina nebola viac citlivejšia. Čiže sexuálny výkon záleží od každého chlapa zvlášť.

Prečítajte si tiež:
Fotograf čaká v múzeu na ľudí, ktorí budú ladiť s obrazmi. Pozrite sa na jeho zábavnú a krásnu tvorbu

Pri prvom sexe sa pretrhne panenská blana

Tvar a štruktúra panenskej blany je u každej ženy iná. Ide o tenkú membránu, ktorá síce nemá žiadnu praktickú fyziologickú funkciu no čiastočne prekrýva vstup do pošvy. V niektorých kultúrach sa stala symbolom nevinnosti a čistoty. Pri prvom sexe sa často pretrhne, hoci nie stále. Môže byť pretrhnutá fyzickou aktivitou, aplikáciou tampónov, masturbáciou alebo aj náhodne.

Zdroj: iflscience.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií