fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na bratislavskom Hlavnom námestí sa v utorok uskutoční Koncert belasého motýľa 2018

Máte tip? napíšte nám mailom

Piaty jún bude patriť hudbe, spolupatričnosti a dobrým úmyslom. Na Hlavnom námestí sa pod holým nebom bude konať 14. ročník Koncertu Belasého motýľa, ktorého cieľom je podpora ľudí so svalovou dystrofiou a myšlienky nezávislého života. Bez nároku na honorár na pódiu vystúpia King Shaolin, Saténové ruky, Medial Banana, Polemic a iní.

Aj tento rok kampaň Belasý motýľ upozorňuje na ochorenie svalová dystrofia, pri ktorom sú pacienti odkázaní na pomoc druhých.

„Cieľom kampane je informovať verejnosť o dôsledkoch tohto, ale aj iných nervovosvalových ochorení a získavať finančné prostriedky na doplatky za kompenzačné pomôcky pre ľudí, ktorí s týmto ochorením žijú. Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky. Ochorenie je nevyliečiteľné a má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť. Postihuje deti aj dospelých,“ píše sa na oficiálnej stránke belasymotyl.sk. Mimoriadne dôležité sú pre ľudí s týmto ochorením kompenzačné pomôcky. Svalová dystrofia ich upútava na vozík, pri presunoch potrebujú zdviháky a debarierizáciu bytov, na prepravu špeciálne upravené autá, na ležanie polohovacie postele.

Prečítajte si tiež:
Bratislavským rockerom Mofokiller sa podaril nevšedný úspech! Začalo to na facebooku!
Plagát koncertu. Zdroj: belasymotyl.sk

Okrem utorkového koncertu preto dávame do pozornosti aj piatok 8. júna, kedy sa uskutoční Deň ľudí so svalovou dystrofiou, sprevádzaný verejnou zbierkou vo viac ako 60 mestách a dedinách. Organizujú ho členovia Organizácia muskulárnych dystrofikov (OMD) v SR spolu s dobrovoľníkmi. Okrem toho možno prispieť aj darcovskou SMS-kou v hodnote dve eurá s textom DMS MOTYL na číslo 877. Rovnako sa dá prispieť priamo na účet zbierky SK2211000000002921867476, prípadne on-line cez web www.belasymotyl.sk.

Financie získané z verejnej zbierky sa rozdeľujú členom, ktorí potrebujú doplatky za kompenzačné pomôcky, ktoré štát nehradí v plnej výške, prípadne vôbec. Doteraz z verejnej zbierky pomohol Belasý motýľ už 569 prípadoch, v tomto roku zatiaľ v 16 prípadoch sumou 8.502,64 €. Zoznam ľudí a pomôcok je zverejnený na webe.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií