Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Česko sa valia silné búrky, postihnú najmä juh krajiny a Moravu

Silný vietor môže strhávať stromy na cesty, na domy a na drôty elektrického vedenia.

21.7.2023 (SITA.sk) – Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu pred veľmi silnými búrkami. Hrozia v priebehu piatkového popoludnia vo veľkej časti krajiny. Príval búrkových mrakov môžu ľudia očakávať najmä na juhu Čiech a na Morave. Výstraha trvá od 13-tej hodiny do polnoci. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Veľmi silné búrky podľa českých meteorológov hrozia v Juhočeskom kraji, v kraji Vysočina a v častiach Juhomoravského, Plzenského, Pardubického a Moravsko-sliezskeho kraja. ČHMÚ varuje pred silným víchrom, ktorý môže dosahovať rýchlosť až 90 kilometrov za hodinu. Zrážky majú dosahovať aj 30 milimetrov vo veľmi krátkom čase. Najväčšie nebezpečenstvo predstavuje krupobitie. Krúpy môžu mať priemer až dva centimetre.

Českí meteorológovia očakávajú zvyčajné problémy spojené so silnými búrkami, ako je napríklad rozvodnenie potokov, zaplavenie podchodov a pivníc alebo podmytie ciest. Silný vietor môže strhávať stromy na cesty, na domy a na drôty elektrického vedenia.

Viac k témam: Silné búrky, Výstraha
Zdroj: SITA.sk – Na Česko sa valia silné búrky, postihnú najmä juh krajiny a Moravu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií