fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na chorvátskych cestách pre snehovú búrku uviazli stovky ľudí, noc museli stráviť v autách pozdĺž hlavnej diaľnice

Úrady vyzvali ľudí, aby odložili všetky plánované cesty.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.2.2023 (SITA.sk) – Stovky ľudí v Chorvátsku strávili noc na pondelok vo svojich autách alebo na čerpacích staniciach a v rôznych zariadeniach po tom, čo víkendová snehová búrka spôsobila kolaps dopravy a odrezala niektoré časti krajiny od okolitého sveta.

Chorvátske úrady uviedli, že cesty vedúce k pobrežiu Jadranského mora i smerom od neho zostávajú uzavreté pre sneh a silný vietor. Médiá uviedli, že mnohé autá a autobusy zaparkovali pozdĺž hlavnej chorvátskej diaľnice, kým čakali na vhodnú chvíľu, aby pokračovali v ceste. Úrady vyzvali ľudí, aby odložili všetky plánované cesty.

Náhla zmena počasia po období teplých a sychravých dní zabrzdila dopravu aj v susednom Srbsku a Bosne a Hercegovine. Oblasti na západe Srbska zostali bez elektriny a obmedzená bola železničná doprava do susednej Čiernej Hory.

Viac k témam: Doprava, Snehová búrka
Zdroj: SITA.sk – Na chorvátskych cestách pre snehovú búrku uviazli stovky ľudí, noc museli stráviť v autách pozdĺž hlavnej diaľnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií