fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na expolicajta Kučerku vydali európsky zatykač, bol obvinený v kauzách Očistec aj Judáš

Marián Kučerka sa opakovane nedostavil na verejné zasadnutie Najvyššieho súdu SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.1.2023 (Webnoviny.sk) – Na bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Mariána Kučerku bol vydaný Európsky zatýkací rozkaz. Ako vyplýva z databázy hľadaných osôb na internetovej stránke Ministerstva vnútra SR, z tohto dôvodu bolo po ňom vyhlásené pátranie. Momentálne by sa mal Marián Kučerka nachádzať v Bosne a Hercegovine.

Prijímanie úplatku

Marián Kučerka sa opakovane nedostavil na verejné zasadnutie Najvyššieho súdu SR, na ktorom sa malo rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku.

Odôvodnil to tým, že počas návštevy hlavného mesta Bosny a Hercegoviny Sarajeva sa mu zhoršil zdravotný stav a bola mu nariadená medikamentózna liečba a pokoj na lôžku. Ako ďalej uviedol, trpí mimo iného problémami so srdcom a krvným tlakom.

Bývalý vyšetrovateľ

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal v marci minulého roku bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok. Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.

Prečítajte si tiež:
Matovičov poslanec by úplne zakázal dúhovú vlajku, komunita LGBTQIA+ vraj zneužila významný kresťanský symbol

Prokurátor bývalého vyšetrovateľa NAKA obžaloval pre skutok kvalifikovaný ako zločin prijímania úplatku a druhý skutok ako obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.

Viac k témam: expolicajt, Kauza Judáš, Kauza Očistec, Korupcia, prijímanie úplatku, Súdy, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Na expolicajta Kučerku vydali európsky zatykač, bol obvinený v kauzách Očistec aj Judáš © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií