fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci spustili prvého Checkbota, ktorý odhalí klamstvá, konšpirácie a manipulácie. Ako funguje?

Máte tip? napíšte nám mailom

Internet je miesto, ktorým sa šíri aj kopa klamstiev, manipulácií a nezmyslov. Checkbot časť z nich dokáže odhaliť sám.

„Som tu, aby som ti pomohol sa zorientovať v množstve dezinformácií na internete,” píše na facebooku.

Checkbot

Ako to funguje? Užívateľ pošle odkaz na stránku, čím počítačový program následne zanalyzuje jej pravdivosť či dôveryhodnosť. Ide o prvý Facebook Messenger bot, ktorý pomôže odhaliť falošné správy.

Na webe ľudia nájdu aj príklady najčastejších manipulácií.

Ako funguje Checkbot?

Som tu, aby som ti pomohol sa zorientovať v množstve dezinformácií na internete. Prečo je to dôležité? Ako rozpoznáš, čo je pravda a čo nie? Začni chat na https://m.me/CheckbotSK alebo zisti viac na www.checkbot.sk.

Zveřejnil(a) Checkbot dne Středa 20. března 2019

Prečo je to dôležité? Ako rozpoznáš, čo je pravda a čo nie? Začni chat na https://m.me/CheckbotSK alebo zisti viac na www.checkbot.sk.

Checkbota vytvorili a odborne vybavill Peter Jančárik (šéf Social Impact tímu agentúry Seesame), Filip Struhárik (redaktor Denníka N), Tomáš Kriššák (projektový manažér Nadácie otvorenej spoločnosti), Katarína Klingová (analytička GLOBSEC Policy Institute) a Juraj Smatana (učiteľ a aktivista)

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií