fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na flašiach Budišky sa objavili nacististické pokriky z čias Hitlera

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť Budiš vytvorila kontroverznú kampaň. Na fľašiach je vyobrazený nemecký hokejista a pri ňom pokrik z čias nacistického Nemecka.

Výrobca balených minerálnych vôd Budiš je známy rôznymi edíciami, ktorými oživuje vzhľad svojich produktov. Pre blížiace sa majstrovstvá sveta v hokeji si pripravili v spolupráci s reklamnou agentúrou Wiktor Leo Burnett tematický vzhľad. Okrem dizajnu odkazujúceho na slovenskú reprezentáciu, do predaja pustili aj niekoľko ďalších.

Zdroj: budis.sk

Kontroverznou sa stal dizajn, ktorý odkazuje na nemeckú reprezentáciu. Na zelenom podklade je totiž vyobrazený bavor, ktorý v ruke drží hokejku a okolo krku má zavesené klobásy. Na tom by nebolo nič zlé, no po jeho strane je nápis: ” Deutschland deutschland über alles”. Je to kontroverzný slogan z nemeckej hymny, ktorý pripomína hrôzy druhej svetovej vojny, keď sa používala ako začiatok oficiálnej hymny nacistického Nemecka. Aj preto sa dnes táto časť hymny nepoužíva a v oficiálnej hymne je až tretia sloha.

Zdroj: ekonomika.sme.sk

„Etiketa, na ktorej je uvedený popevok “Deutschland über alles” je súčasťou kreatívnej kampane k MS v hokeji, kde jednotlivé krajiny šampionátu majú uvedené svoje fanúšikovské pokriky. Našim záujmom bolo predstaviť jednotlivé krajiny, no v tomto prípade sme si neuvedomili historické súvislosti,“ uviedol pre portál Omediach.com Vladimír Krescanko, Segment Marketing Manažér Nealko zo spoločnosti Budiš.

Prečítajte si tiež:
FOTO V Tatrách nasnežilo! TAKTO vyzerá rozprávková krajina po hurikáne Lorenzo

Všetky fľaše s týmto nápisom spoločnosť už z predaja stiahla.

Zdroj:omediach.com

Zdroj titulnej foto: ekonomika.sme.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií