fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na horách v troch okresoch Slovenska hrozí mohutná víchrica až orkán, varujú meteorológovia

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu tretieho stupňa.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.3.2023 (SITA.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 3. stupňa pred vetrom na horách v okresoch Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno, ktorá bude platiť v sobotu do 19:00.

Na horách v týchto okresoch v polohách nad približne 1 900 m sa miestami očakáva výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 45 – 50 m/s (160 – 180 km/h) a priemernú rýchlosť 30 – 34 m/s (110 – 120 km/h), čo už je mohutná víchrica až orkán.

V noci sila vetra postupne zoslabne a na hrebeňoch hôr bude dosahovať rýchlosť v nárazoch 38 – 44 m/s (135 – 160 km/h) a jeho priemerná rýchlosť bude 25 – 29 m/s (90 – 105 km/h). „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne vysoká a predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity ako je turistika či horolezectvo,” uviedli meteorológovia.

Viac k témam: orkán, Počasie, Výstraha pred silným vetrom
Zdroj: SITA.sk – Na horách v troch okresoch Slovenska hrozí mohutná víchrica až orkán, varujú meteorológovia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Autobus skončil po zrážke s nákladiakom mimo cesty, hlavný ťah medzi Galantou a Sládkovičovom je uzatvorený (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií