fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aká je budúcnosť slovenských influencerov? Na Instagrame miznú lajky

Máte tip? napíšte nám mailom

Bez práce nie sú koláče, to hovorí staré známe príslovie. Práca však nemusí vždy znamenať vstať o 7 ráno a ísť do práce, dnešná doba prináša mnoho možností, ako si zarobiť aj bez toho. Budovať si fanúšikovskú základňu na Instagrame je jednou z nich a vsadilo na to už nemálo Slovákov. 

Na Instagrame po aktualizovaní miznú lajky

Pre influencerov sú lajky krídla a zároveň ukazovateľom toho, koľko ľudí si ich prácu, fotku či názor cení. Aj preto sa im môže po aktualizovaní Instagramu spraviť vráska na čele, možno aj dve. Instagram sa totiž rozhodol, že už viac nebude zobrazovať počet ľudí, ktorým “sa to páči”. Či ide len o estetický deficit alebo bude mať táto zmena na instagramerov reálny dosah, to ukáže čas.

Aká je budúcnosť slovenských instagramerov? Začali miznúť lajky
Zdroj: instagram

Ako si zarába influencer?

Celkom jednoducho, cez promo. Ak si vybudujete vlastnú značku na vlastnom mene a máte veľký dosah, môžete si dovoliť promovať firmy, ktoré o to budú mať zaručene záujem. Je pre ňu výhodné, ak vám posunie svoje produkty, ktoré odprezentujete svojej fanúšikovskej základni. Nestojí ich to takmer žiadne úsilie a za istú sumu im urobíte peknú reklamu. Influencer marketing je dlhodobo najrýchlejšie rastúcou formou online reklamy a hodnota tohto priemyslu prekročí v roku 2019 podľa odhadov 6,5 miliardy dolárov. Čoraz viac firiem platí influencerom za fotky s ich produktmi na Instagrame a za videá na YouTube. Známe tváre zarábajú aj vlastným merchom a značky im platia napríklad aj za účasť na ich akciách.

Prečítajte si tiež:
Tradičný svadobný odev je stále IN. Pozrite, aké róby nosia v ázijských a afrických krajinách

Aké sú najsledovanejšie slovenské profily na Instagrame?

Myslím, že vás ničím neprekvapíme, no aj tak vám ich tu vypíšeme. Najsledovanejšie slovenské profily má Dara Rolins, Peter Sagan, Rytmus, GogomanTV, Dominika Cibulková, ExplOited, Lucy Pug, Zuzana Plačková, Lucia Javorčeková a desiaty profil má známy rapper, Majk Spirit. Nemôžeme však povedať, že influencermi sú všetci, čo iste viete. Daru Rolins poznalo celé Československo ešte skôr, ako stihol Instagram vzniknúť. Instagram môže byť kľúčový práve pre influencerov, ktorých základňa vznikla na internete, čiže Expl0ited, Lucy Pug a GogomanTV. Uvidíme.

Zdroj: Facebook
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií