Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na juhovýchode Číny evakuovali tisíce ľudí po tom, čo silné dažde vyvolali záplavy a zosuvy pôdy

Už v sobotu muselo svoje domovy opustiť viac ako 35-tisíc ľudí.

17.6.2024 (SITA.sk) – Tisíce ľudí evakuovali na juhovýchode Číny po tom, ako región cez víkend zasiahli silné dažde, ktoré vyvolali záplavy a zosuvy pôdy. Informuje o tom portál CNN s odvolaním sa na správy čínskych úradov a štátnych médií.

Už v sobotu muselo svoje domovy opustiť viac ako 35-tisíc ľudí. Ďalších viac ako 10-tisíc ľudí evakuovali v pondelok ráno v meste Mej-čou v provincii Kuang-tung.

Túto provinciu, ktoré je domovom 127 miliónov ľudí, postihujú povodne každoročne od apríla do septembra. V ostatných rokoch však región čelí silnejším dažďom a povodniam, pričom vedci varujú, že klimatická kríza bude extrémy počasia ešte zväčšovať.

Viac k témam: Evakuácia, Záplavy
Zdroj: SITA.sk – Na juhovýchode Číny evakuovali tisíce ľudí po tom, čo silné dažde vyvolali záplavy a zosuvy pôdy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií