Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Kryme horí muničný sklad, evakuovali viac ako dvetisíc obyvateľov

Kanál Krymský vietor na komunikačnej platforme Telegram podľa Ukrajinskej pravdy zverejnil video, ktoré údajne zachytáva výbuch. 

19.7.2023 (SITA.sk) – V Kirovskom okrese na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym horí muničný sklad. Oznámil to tamojší Ruskom dosadený líder Sergej Aksionov a zároveň oznámil evakuáciu obyvateľov štyroch osád v blízkosti skladu. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Aksionov najprv oznámil uzavretie diaľnice Tavrida v súvislosti „s požiarom vo vojenskom výcvikovom priestore v Kirovskom okrese“ a neskôr informoval, že z oblasti v blízkosti cvičiska na východe Krymu evakuujú viac ako dvetisíc obyvateľov zo štyroch osád. Neuviedol pritom, čo bolo príčinou požiaru.

Kanál Krymský vietor na komunikačnej platforme Telegram podľa Ukrajinskej pravdy zverejnil video, ktoré údajne zachytáva výbuch, ktorý sa stal o 06:54 na vojenskom cvičisku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krym, Muničný sklad, Požiar, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Na Kryme horí muničný sklad, evakuovali viac ako dvetisíc obyvateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií