fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na lásku nikdy nesmieme prestať veriť, pretože len ona všetko prekoná!

Máte tip? napíšte nám mailom

RECENZIA KNIHY:

Kniha ako stvorená na pohodové letné čítanie pri vode. Ak máte radi oddychové čítanie spríbehom, ktorý vás ihneď vtiahne do deja, tak kniha Navždy od Mayi Sinay je to pravé orechové.  V príbehu sa nájde nejedna z nás. Žiadne zbytočné omáčky, ale uveriteľná romantika, napätie, ba až  slzy, ktoré vo vás vyvolá táto kniha vám nedovolia odložiť ju z ruky. Vo finále vás čaká blažený pocit s otázkou: kedy bude ďalšia časť?

Hlavnou aktérkou knihy je Funny, ktorá miluje šport. Všetci ju podporujú, vrátane rodiny a jej dobrého priateľa Denisa, s ktorým sú si veľmi blízki. Jedného dňa sa ju Denis rozhodne prekvapiť a vezme ju na tenisový zápas do zahraničia na jej obľúbeného hráča. Ako to aj v živote býva, aj jeden nevinný tenisový zápas môže spôsobiť v živote riadnu zmenu. Funny sa zrazu začne cítiť nešťastná, opustená a bezradná.

Jediné, čo ju môže dostať z beznádeje je basketbal. A ešte láska. Na lásku nikdy nesmieme prestať veriť, pretože len ona všetko prekoná. Aj kilometre, tréningy, turnaje a bulvár. Pretože najlepšie na skutočných snoch je to, že ich nemusíte len snívať, ale môžete ich aj žiť.

Prečítajte si tiež:
Tehotná Ashley Graham zažiarila na titulke Vogue: Za kilá sa nehanbí

 O autorke

Mária Cabanová uvádza prvú knihu jej Bielej série: príbeh Navždy. Všetkých šesť kníh tejto série napísala pod pseudonymom Maya Sinay. Pseudonym si vybrala po babičke, ktorá bola jej prvou fanúšičkou. Každá zo šiestich kníh Bielej série má iný príbeh. Spájajú ich však postavy, ktoré sa prelínajú

dejom od prvého až po šieste pokračovanie. Pri niektorých postavách sa autorka inšpirovala skutočným životom. Sama hrala basketbal od šiestich rokov. V osemnástich sa nešťastne zranila a s basketbalom musela skončiť. Aj keď knihanie je prioritne o basketbale, ale hlavne o láske. Ďalšia časť  s názvom Jedného dňa bude už čoskoro v predaji. Potom nasledujú knihy Veriť, Zázrak, Nádej a Vôľa žiť.

Mária Cabanová žije s rodinou v Slovenskej Ľupči neďaleko Banskej Bystrice a pracuje v rodinnej firme. Doma je tiež v Ľubietovej, kde prevádzkuje rekreačné zariadenie Lubetha a zároveň tam vytvára Krajinu Lubetha – je to rozprávková krajina, ale tiež projekt a názov knihy. Jednou z autoriek knihy pre deti Krajina Lubetha (Agromepa, 2017) je práve Mária Cabanová. Kniha, projekt a samotné miesto v Ľubietovskej doline spája rodiny, vracia ich do prírody, podporuje detskú fantáziu a spoločné čítanie v rodinách.

Prečítajte si tiež:
TOP 10 najkrajších žien na svete za rok 2015. Ktorá z nich bola vašou adeptkou?
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií