fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Maledivách postavili prvý podmorský hotelový apartmán

Máte tip? napíšte nám mailom

Luxusná dovolenka pod morskou hladinou sa stáva realitou. Na Maledivách otvorili prvý podmorský hotelový apartmán. Nároční zákazníci sa majú na čo tešiť.

Potápanie bez kontaktu s vodou

Možno ste už počuli o podmorských reštauráciách či kúpeľoch. Muraka neponúka len famózne jedlo, Muraka je zážitok na celý život, za ktorým treba vycestovať na Conrad Maldives Rangali. Práve tam sa nachádza vôbec prvá samostatne stojaca a ponorená budova pod oceánom.Tento hotelový apartmán sa skladá z dvoch poschodí, pričom prvé je ponorené 16 metrov pod vodou. Výhodou prvého poschodia je, že si podmorské potápanie môžete užívať bez namočenia čo i len prstu na nohe. Miesto bielych stien vás čaká priehľadné sklo, za ktorým sa ukrýva celý podmorský svet.

Život pod morom aj nad ním

„Muraka nie je len akási miestnosť pod morom, je to celoživotný zážitok nad aj pod oceánom,“ tvrdí Ahmed Saleen, riaditeľ a architekt spoločnosti Crown Company. Saleen ďalej opisuje štruktúru novostavby: „Druhé poschodie, ktoré je nad oceánom, sa skladá z dvoch spální, obývacej izby a jedálne. V luxusnej vile s nachádza aj kuchyňa, ktorá je navrhnutá tak, aby šéfkuchár mohol splniť hosťom tie najnáročnejšie požiadavky.“

https://www.instagram.com/p/BqblJ_dBPr2/

Prečítajte si tiež:
Twitter nie je miestom pre ženy: nová štúdia odhaľuje šokujúci rozsah obťažovania

Výnimočné služby pre náročných hostí

Podmorský hotelový apartmán Muraka bude zaujímavý aj pre športovcov, pretože na hornom poschodí je posilňovňa či vonkajší bazén. Zanietení manažéri zasa ocenia pracovné miestnosti a romantické duše sa môžu rozplývať pri východe a západe slnka, ktorý uvidia priamo zo spálne. K dispozícií vám bude aj 24-hodinová služba, ktorá zariadi všetko, čo budete potrebovať.

“Nikde inde na svete sa vám neponúkne 180-stupňový panoramatický výhľad z okna na podmorský svet v celej jeho prirodzenosti,“ vraví inžinier Muraka Mike Murphy.

Stavba premyslená do detailov

Budova vyžadovala viac plánovania ako priemerná stavba mestského hotela. Do úvahy museli architekti brať hĺbku vody, ochranu pred búrkami, príliv a odliv, výšku búrkových vĺn, zaťaženie vetrom či riziko tsunami. Celá stavba váži 600 ton. Na realizáciu architektonického projektu bolo potrebné využitie žeriavovej lode i niekoľkých potápačov, ktorí museli komunikovať s kapitánom, aby konštrukciu správne postavili.

Bezpečnosť na prvom mieste

„Hlavnou výzvou pre nás bolo zabezpečiť, aby podmorská vila bola naozaj bezpečná,“ vraví Saleem. Ďalej spomína, akými prekážkami museli pri stavaní čeliť. „Konštrukciu domu sme prevážali zo Singapuru na Maledivy, čo nebolo vôbec jednoduché. Potom sme museli docieliť to, aby sa žeriav priblížil v útesu a zvládol prácu na mori spolu s potápačmi. Nakoniec všetko dobre podarilo a Muraka je bezpečná a ideálna na pobyt pre budúcich hostí.“

Zdroj: harpersbazaar.com / Ella Alexander

Prečítajte si tiež:
Teplovzdušné fritézy - recenzie, skúsenosti, recepty
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií