fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Orave a v Bardejove otestovali cez 110 tisíc ľudí. 4 085 je infekčných

Na Orave a v Bardejove pokračuje pilotné testovanie. Dned tam otestovali 50 430 osôb, z nich 1 860 bolo infekčných.

Máte tip? napíšte nám mailom
Celkovo od piatku otestovali 112 335 ľudí, z nich bolo 4 085 infekčných. Celkové percento infekčných je 3,64%. Informoval o tom premiér Igor Matovič.
„Ďakujem zdravotníkom a ďalším hrdinom, ktorí do toho dávajú všetko,“ povedal dnes minister zdravotníctva Marek Krajčí. Minister strávil deň na Orave, kde sám testoval ľudí a neskôr navštívil nemocnicu v Trstenej, kde sa stretol s vedením oravských nemocníc.
„Chcem prejaviť nádej, že túto pandémiu, ktorá nás zasiahla, pri takomto nasadení a spolupatričnosti, ktorú som videl, zvládneme a podarí sa nám krivku zmeniť,“ vyhlásil minister zdravotníctva.
Oravské nemocnice sú dobre pripravené, situáciu zvládajú a vzájomne si vypomáhajú. Plošné
testovanie môže pomôcť vyfiltrovať tých najinfekčnejších pacientov, teda zhruba 30 percent pozitívnych na COVID-19. Aj takto dúfame v oľahčenie vyťaženosti v zdravotnom systéme.
„Avšak každý, kto dnes získal aj negatívny výsledok testu, musí dodržiavať všetky opatrenia. Musíme vydržať v takomto nastavení,“ uzavrel minister zdravotníctva Krajčí.
Robia ďalšie legislatívne kroky, aby do plánovaného celoplošného testovania mohli nasadiť ďalšie skupiny už aj na povolanie sa pripravujúcich zdravotníkov.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií