fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najväčšia demonštrácia od revolúcie: Proti Andrejovi Babišovi protestovalo viac ako 300-tisíc Čechov

Máte tip? napíšte nám mailom

Nespokojní Česi sa rozhodli vyraziť do ulíc. Na proteste proti českému premiérovi Andrejovi Babišovi sa zišlo viac ako 300-tisíc ľudí.   

Na výročie Nežnej revolúcie sa v mnohých slovenských, ale aj českých, mestách schádzali ľudia, aby si pripomenuli udalosti z novembra 1989. Nechýbali koncerty, zapaľovanie sviečok, ani protesty.

Tisíce ľudí protestovalo deň pred výročím Nežnej revolúcie u našich západných susedov v Prahe. Združenie Milión chvíľok pre demokraciu dalo premiérovi Andrejovi Babišovi ultimátum do konca roka. Požadujú, aby odvolal ministerku spravodlivosti Máriu Benešovú a zbavil sa Agrofertu. Ak nie, nech odstúpi.

Proti Andrejovi Babišovi

Andrej Babiš však podľa svojich slov z minulosti dôvod na demisiu nevidí. Združenie preto avizuje ďalšie, oveľa masovejšie, demonštrácie. Najbližšie by sa mali stretnúť nespokojní ľudia v uliciach už začiatkom roka 2020. 

Cieľom demonštrácie bolo upozorniť na strety záujmov premiéra Andreja Babiša, nedokončené kauzy i čerpanie miliónových dotácií pre jeho firmy. Združenie Milión chvíľok pre demokraciu sa obrátilo aj na českú opozíciu, ktorej predostrelo tri výzvy. Opozičné strany sa majú otvoriť ľuďom a povedať im, ako je možné sa k nim pridať. Druhou výzvou je, aby priniesli uskutočniteľnú a uveriteľnú politickú víziu zrozumiteľnú pre všetkých. Treťou výzvou je vyriešenie problému oslabených hlasov voličov v dôsledku roztrieštenosti opozície.

Prečítajte si tiež:
Americký herec Tom Hanks a jeho manželka majú koronavírus

https://www.instagram.com/p/B48LC5TFfwp/

Masové protesty

„Do roka a do dňa, do 17. novembra 2020, sformulujte hlavné problémy krajiny, ako ich budete riešiť, aké sú najväčšie príležitosti a výzvy a kam by vaša strana chcela krajinu viesť,” vyhlásil predseda združenia Mikuláš Minář.

Andrej Babiš na demonštráciu reagoval slovami: „Máme slobodu a demokraciu a to sme pred 30 rokmi chceli. Je skvelé, že ľudia môžu vyjadriť svoj názor a nikto ich neperzekvuje a nenapáda. A je skvelé, že máme slobodné a demokratické voľby, v ktorých si môžeme slobodne zvoliť svojich zástupcov.”   

https://www.instagram.com/p/B4-vGF8gble/

 

Zdroj: ta3.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií