fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko mieria poriadne búrky. Prídu už okolo poludnia

Už počas dnešného dňa dorazia na Slovensko búrky, ktorú sa ozvú na viacerých miestach nášho územia. Môžu byť intenzívne a postupne by ich mali vystriedať výraznejšie zrážky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko počas dnešného dňa zasiahnu búrky, ktoré by mohli byť aj výraznejšie. Na počasie totiž bude mať dominantný vplyv tlaková níž, ktorá sa bude prehlbovať nad oblasťou Jadranského mora.

Táto tlaková níž následne postúpi nad Balkán a vo večerných hodinách nad Maďarsko. Táto tlaková níž bude zabezpečovať prítomnosť teplého a vlhkého vzduchu v ktorom sa dnes bude veľmi dobre dariť búrkam.

Intenzívne búrky však nezasiahnu len naše územie, ale mnohé regióny severného Jadranu. Intenzívne búrky udrú na Alpy, Taliansko, Rakúsko, Slovinsko, Chorvátsko, či Maďarsko.

Na našom území sa prvé búrky očakávajú už okolo poludnia a vznikať by mali predovšetkým v horských oblastiach. Následne sa rozšíria nad ďalšie oblasti nášho územia.

V okolí Jadranu sa dnes očakávajú silné búrky, ktoré budú mať multicelárny až supercelárny charakter, no na našom území sa očakávajú o čosi slabšie búrky. Sprevádzané by mali byť predovšetkým prívalovými zrážkami a ojedinele sa môžu vyskytnúť aj krúpy.

Pravdepodobnosť búrok je vyššia najmä na západnom a strednom Slovensku, ako aj v oblasti Spiša. Na zvyšku územia je pravdepodobnosť výskytu búrok o čosi nižšia.

Prečítajte si tiež:
V Tatrách uskladnili cez leto sneh. Koľko ho zostalo ?

Numerické modely očakávajú, že počas večerných a nočných hodín by na naše územie mohlo prísť od juhozápadu ďalšie zrážkové pole, ktoré prinesie dážď a ojedinele je aj pravdepodobnosť výskytu búrok.

Táto situácia je však stále pomerne nejasná. Ak by sa tak stalo, tak naše územie čakajú desiatky milimetrov zrážok. Podrobnejšie budeme informovať počas dnešného dňa.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií