Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko prichádza česká internetová televízia, jej tvárou bude bývalý moderátor RTVS Frindt

Frindt je otvorený spolupráci s Michalom Kovačičom aj Janou Krescanko Dibákovou.

2.7.2024 (SITA.sk) – Bývalý moderátor verejnoprávnej televízie RTVS Miroslav Frindt bude hlavným aktérom a tvárou slovenskej pobočky českej internetovej televízie DVTV. Spustená by mala byť už v lete. Frindt k 30. júnu skončil v RTVS po 25 rokoch.

Možná spolupráca s dvomi moderátormi

Čo idem robiť? Verím v nezávislú, nestrannú televíznu žurnalistiku a zároveň si myslím, že aj my novinári máme o čom premýšľať. Minimálne o tom, ako uchopíme verejný priestor ďalej,“ uviedol Frindt na sociálnej sieti na margo svojho nového pôsobenia v DVTV.

Zatiaľ nie je známe, kto bude druhou tvárou moderátorskej dvojice DVTV na Slovensku. V rozhovore pre Denník SME Frindt naznačil, že je otvorený rozhovorom o akejkoľvek spolupráci s Michalom Kovačičom aj Janou Krescanko Dibákovou.

Krescanko Dibáková odišla po 22 rokoch z TV Joj, kde moderovala politickú reláciu Na hrane. Moderátor Kovačič skončil v TV Markíza po tom, čo sa na konci diskusnej relácie Na telo hovoril o cenzúrnych zásahoch vedenia televízie do spravodajstva.

Vždy bude podporovať verejnoprávne médiá

Bývalý šéf televízneho spravodajstva RTVS Frindt naposledy pôsobil ako moderátor relácie Interview. Patrí medzi otvorených kritikov vládneho zákona, ktorým zanikla RTVS a nahradila ju Slovenská televízia a rozhlas – STVR. Ostro kritizoval obsah zákona aj spôsob, akým vláda zákon prijala.

Tak ako samotný zákon vznikal bez verejnej a odbornej diskusie, ani kancelária prezidenta nereagovala na zaslanú žiadosť štrajkového výboru, hoci ju podporili i osobnosti protifašistického a protikomunistického odboja a obavy z novej právnej úpravy vyslovil aj komisár Rady Európy pre ľudské práva. Nezavážili ani argumenty, že zákon o STVR popiera viaceré princípy slobodnej novinárskej tvorby garantované v Európskom akte o slobode médií, teda je v rozpore s európskou legislatívou,“ uviedol na Facebook s tým, že vždy bude podporovať silné verejnoprávne médiá a svojich kolegov.

Viac k témam: Moderátor
Zdroj: SITA.sk – Na Slovensko prichádza česká internetová televízia, jej tvárou bude bývalý moderátor RTVS Frindt © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií