fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku dnes namerali ďalšie zemetrasenie pri Michalovciach

Dnes ráno o 5.59 hod. seizmografy zaznamenali ďalšie zemetrasenie neďaleko Michaloviec.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ráno tesne pred 6.00 hod. seizmografy zaregistrovali zemetrasenie 8 km severozápadne od Michaloviec s epicentrom pri obci Nacina Ves, potvrdil Kristián Csicsay z oddelenia seizmológie Ústavu vied o Zemi Slovenskej akadémie vied.

Zemetrasenie pri Michalovciach bolo o sile 2,3, čo predstavuje iba slabé zemetrasenie.

Csicsay doplnil, že na východe Slovenska v okolí Vihorlatu seizmológovia zaznamenávajú zemetrasenia každoročne. Hypoteticky to súvisí so sedimentárnou výplňou na úpätí Vihorlatu, vysvetlil.

Oblasť Vihorlatu a okolie Humenného, Michaloviec a Vranova nad Topľou patrí medzi seizmicky aktívne oblasti Slovenska, uvádzajú slovenskí seizmológovia.

Ide už o druhé zemetrasenie na Zemplíne v priebehu posledných dní. Prvé zemetrasenie bolo takisto pri Michalovciach pred necelým týždňom 24. 4. o a malo silu 3,4. Vtedy boli zaznamenané aj materiálne škody v podobe popraskaných stien a pod.

Tentoraz bolo zemetrasenie slabšie. Niektorí obyvatelia však potvrdili, že zemetrasenie cítili. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií