fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku máme prvú obeť zdravotníka na ochorenie COVID-19

Slovensko má prvú obeť zdravotníka na ochorenie COVID-19. Informoval o tom prostredníctvom sociálnej sieti minister Marek Krajčí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Lekár bol podľa informácií už týždne na umelej pľúcnej ventilácii.

,,V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku po ťažkom boji s ochorením COVID-19 zomrel náš prvý zdravotník, všeobecný lekár, pán doktor Rastislav Melek. Pomáhal ľuďom na Orave. Jeho rodine a blízkym vyjadrujem úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke,” napísal Krajčí.

K úmrtiu sa vyjadril aj premiér Igor Matovič: ,,Dobrý človek a statočný 48-ročný lekár z Oravy dnes po ťažkom boji o život zomrel na Covid-19. Odpočívajte v pokoji, pane a veľká vďaka Vám.
Idem v aute domov a plačem. Nie, nie, nie. Nechcem, aby nám zomierali zdravotné sestry a lekári len preto, lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota.
Nie, nie, nie. Právo kohokoľvek z nás ísť na štadión či do reštaurácie v takto vážnej epidemiologickej situácii nestojí nad právom nevinných a zodpovedných ľudí na ochranu ich zdravia.
Prosím, buďme ľuďmi. Ľuďmi, ktorí blížnych aj vzdialených milujú rovnako ako seba samých. Ľuďmi, ktorí zdravie a život aj cudzích ľudí povýšia nad akékoľvek vlastné pôžitky.”

 

Prečítajte si tiež:
MAPA: Pribudli ďalšie bezplatné antigénové testovania aj počas víkendov
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií