fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku pribúdajú denne tisícky nezamestnaných. Aktuálne je 185 tisíc ľudí bez práce

Na Slovensku je najvyššia nezamestnanosť od roku 2018. Koronavírus si vyberá svoju daň aj tu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Od marca prišlo o prácu viac ako 180-tisíc ľudí informujú tvnoviny.sk. Minister práce Milan Krajniak však tvrdí, že tento počet očakával. Za posledný mesiac sa prepúšťalo historicky najviac.

Miera nezamestnanosti stúpla v apríli na Slovensku medzimesačne o 1,38 % na úroveň 6,57 %. Najvyššia bola v okrese Rimavská Sobota (18,64 %), najnižšia v okrese Bratislava V (2,62 %). Nezamestnanosť na Slovensku stúpla najvýraznejšie v okrese Kežmarok (o 3,28 %), najnižší prírastok nezamestnaných zaznamenali v apríli v okrese Bratislava I (0,41 %).

Najprv prepúšťali “dohodárov“

Prvý na rane pri prepúšťaní prišli ľudia pracujúci na dohodu. O prácu prišli aj ľudia pracujúci na čiastočných úväzkoch. Najviac nezamestnaných je v sektoroch ubytovania, stravovania, priemyselnej výroby a obchodu.

Počet nezamestnaných, však ešte nie je na vrchole a bude ešte stúpať. Hromadné prepúštanie ohlásili veľké podniky.  Zamestnancom tak stále plynie výpovedná lehota a nie sú ešte v evidencii úradov práce.

V Trenčianskom kraji pribudlo v apríli takmer 4000 nezamestnaných

V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) pribudlo v apríli 3864 nezamestnaných, ich celkový počet stúpol na 15.720. Miera nezamestnanosti tak vzrástla medzimesačne o 1,4 % na úroveň 4,67 %. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Prečítajte si tiež:
Od pondelka sa otvárajú hraničné priechody s Maďarskom a Poľskom

Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti stúpla v apríli vo všetkých okresoch Trenčianskeho kraja, najvýraznejšie – o 1,68 % – v okrese Prievidza. Najnižší percentuálny prírastok nezamestnaných bol v okrese Nové Mesto nad Váhom, kde nezamestnanosť stúpla o 1,03 %.

Hromadné prepúšťanie na východe Slovenska

Spoločnosť Embraco má prepustiť v najbližších mesiacoch približne 200 zamestnancov. Uviedol to generálny riaditeľ spoločnosti Marcelo Borba s tým, že hromadné prepúšťanie je spôsobené dlhodobejším poklesom dopytu z dôvodu celosvetovej pandémie nového koronavírusu.

Závod Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi, ktorý je súčasťou globálnej divízie Nidec Global Appliance, sa zameriava na výrobu kompresorov a kondenzačných jednotiek na domáce a komerčné chladenie.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií