fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku pribudli stovky detí v hmotnej núdzi, sociálne odkázaných jednotlivcov sú tisíce

Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.5.2023 (SITA.sk) – V hmotnej núdzi sa ku koncu apríla tohto roka na Slovensku nachádzalo 57,6 tisíca detí. Za posledný polrok, teda od októbra minulého roka, ide o nárast o 870 detí. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Ku koncu štvrtého mesiaca tohto roka bolo pritom v hmotnej núdzi 37,4 tisíca jednotlivcov bez detí, sociálne odkázaných jednotlivcov s jedným až štyrmi deťmi bolo 10,2 tisíca.

Jednotlivcov v hmotnej núdzi s viac ako štyrmi deťmi vykázali úrady práce a sociálnych vecí 289. V systéme hmotnej núdze bolo aj 5,3 tisíca bezdetných dvojíc.

Sociálne odkázaných dvojíc s jedným až štyrmi deťmi bolo 11,3 tisíca. Dvojíc s viac ako štyrmi deťmi, odkázaných na dávky v hmotnej núdzi, úrady evidovali ku koncu apríla 2,4 tisíca.

Viac k témam: Hmotná núdza
Zdroj: SITA.sk – Na Slovensku pribudli stovky detí v hmotnej núdzi, sociálne odkázaných jednotlivcov sú tisíce © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií