fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku pribudlo 35 prípadov nového koronavírusu. Najviac ich eviduje Trenčiansky kraj

Počas štvrtka (23. 4.) pribudlo na Slovensku 35 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1360 takýchto prípadov. Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vykonaných bolo doposiaľ celkovo 61.261 testov, len počas štvrtka sa ich spravilo 3840. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 355 ľudí, z toho za štvrtok zaznamenali 67 takýchto prípadov.

Hospitalizovaných je 222 osôb

Hospitalizovaných je 222 osôb, z toho v 64 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je sedem osôb a jedna je na pľúcnej ventilácii.

Pribudli vo štvrtok aj dve úmrtia pacientov

Na Slovensku pribudli vo štvrtok aj dve úmrtia pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 tak stúpol na 17.

Najviac nových prípadov eviduje Trenčiansky kraj

Najviac nových prípadov, a to 11, za štvrtok eviduje Trenčiansky kraj. Ďalej nasleduje Bratislavský kraj so šiestimi prípadmi, Trnavský má päť nových prípadov, štyri sú v Košickom kraji. Nitriansky kraj má tri nové prípady, Prešovský, Žilinský a Banskobystrický majú zhodne po dva prípady.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií