fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku pribudlo 81 prípadov nového koronavírusu. Najviac ich eviduje Košický kraj

Počas stredy (22. 4.) pribudlo na Slovensku 81 prípadov nákazy novým koronavírusom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Celkovo tak Slovensko má 1325 takýchto prípadov. Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke. Vykonaných bolo doposiaľ celkovo 57.421 testov, len počas stredy sa ich spravilo 4772. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 288 ľudí, z toho za stredu zaznamenali štyri takéto prípady.

Hospitalizovaných je 265 osôb

Hospitalizovaných je 265 osôb, z toho v 80 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je osem osôb a jedna je na pľúcnej ventilácii.

Pribudlo aj jedno úmrtie pacienta

Na Slovensku pribudlo v stredu aj jedno úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 tak stúpol na 15.

Najviac nových prípadov eviduje Košický kraj

Najviac nových prípadov, a to 21, za stredu eviduje Košický kraj. Ďalej nasleduje Nitriansky kraj so 16 prípadmi, Bratislavský a Prešovský kraj majú zhodne po 11 prípadoch, desať je v Trnavskom kraji, deväť v Žilinskom kraji.

Dva nové prípady sa objavili počas stredy v Banskobystrickom kraji a jeden prípad zaznamenali v Trenčianskom kraji.

Prečítajte si tiež:
Verejné bohoslužby sa kvôli koronavírusu nebudú sláviť do konca marca
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr korona

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií