Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku sa bude žiť lepšie, sľúbil nový premiér Fico a výzvam chcú čeliť tak, ako sa na hrdú vládu patrí (video)

Za vládu sľúbil, že budú konštruktívnou vládou, ktorá sa pokúsi ísť tou cestou, ktorou sa stredu NR SR vybrala pri voľbe predsedu NR SR.

25.10.2023 (SITA.sk) – Nikdy v modernej histórii Slovenska nečelila vláda takým zlým sociálno-ekonomickým ukazovateľom, chudobe a rozvráteným financiám.

Desiaty sľub ako poslanec, štvrtý ako premiér

Za posledných tri a pol roka sa obrovské množstvo vecí úmyselne ignorovalo alebo tolerovalo. Vyhlásil to nový predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) na stredajšom slávnostnom vymenovaní vlády prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Spoločnosť prevzali podľa Fica rozvrátenú ako nikdy predtým, ale čeliť výzvam budú ako sa hrdú slovenskú vládu patrí

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Chcem prisľúbiť v mene Vlády SR, že sa nebudeme vyhýbať žiadnym výzvam a voči všetkým sa postavíme tak, ako sa na hrdú slovenskú vládu patrí,“ vyhlásil Fico. Ako konštatoval, stredu skladal desiaty sľub ako poslanec NR SR a zložil štvrtý sľub ako predseda vlády SR.

„Nehovorím to, aby som niekomu pripomínal dĺžku mojej politickej kariéry, ale preto, že môžem porovnávať. Pamätám si na obdobie pred tridsiatimi rokmi. SR pri svojom vzniku prekonávala neuveriteľne ťažké prekážky. Pamätám si na obdobie plynovej krízy, finančnej krízy, pamätám si na obdobie, keď sme bojovali za vstup do schengenu alebo keď sme zavádzali spoločnú európsku menu,“ uviedol Fico a dodal, že nikdy však v modernej histórii neprevzala vláda tak rozvrátenú spoločnosť, ako ju preberá teraz.

Suverénna slovenská zahraničná politika

„Teším sa, že sme stredu vykročili správnou nohou v NR SR, pretože pri voľbe predsedu NR SR získal pán predseda širokú politickú podporu 131 hlasov. Napriek tomu, že bol pokus časti opozície vrátiť sa v parlamente k starým časom, absolútna väčšina dala najavo, že si želá iné časy,“ zdôraznil Fico.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Novozvolení poslanci parlamentu (fotografie)

Za vládu sľúbil, že budú konštruktívnou vládou, ktorá sa pokúsi ísť tou cestou, ktorou sa stredu NR SR vybrala pri voľbe predsedu NR SR.

„Budete zo slovenských ministerstiev počuť suverénny slovenský hlas. Budete vidieť vykonávanie suverénnej slovenskej zahraničnej politiky. Budete vidieť profesionálny výkon a želám si, aby sme všetci spoločne po skončení mandátu tejto vlády konštatovali nie čísla, ale to, že na Slovensku sa bude žiť lepšie. Tento sľub dávam pred celou slovenskou verejnosťou,“ uzavrel Fico.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová vymenovala nových ministrov vlády Roberta Fica (fotografie)

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Na Slovensku sa bude žiť lepšie, sľúbil nový premiér Fico a výzvam chcú čeliť tak, ako sa na hrdú vládu patrí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií