Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku vzniká nová paneurópska strana, chce zmeniť starý model politiky (foto)

Nová strana je presvedčená, že tak, ako funguje teraz politika na Slovensku, nemôže fungovať.

26.5.2023 (SITA.sk) – Predstavitelia Volt Europa, paneurópskeho politického hnutia, sa v piatok pridali k spoluzakladateľom Volt Slovensko, aby začali proces registrácie Volt Slovensko ako politickej strany.

Zmena myslenia

Cieľom Volt Slovensko je dokázať verejnosti, že existujú ľudia, ktorým môžu dôverovať, ktorí vedia, ako robiť lepšie európsku politiku inkluzívnym, udržateľným a spoľahlivým spôsobom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volt: Nové hnutie na Slovensku (fotografie)

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať už v roku 2024. Informovali o tom predstavitelia Volt Slovensko a Volt Europa na piatkovej tlačovej besede.

„Je čas, aby sme začali myslieť nielen ako Slováci, ale aj ako Európa,“ uviedol spolupredseda Volt Slovensko Rick Zedník.

Európske hnutie

Nová strana je presvedčená, že tak, ako funguje teraz politika na Slovensku, nemôže fungovať.

„Musíme hľadať riešenia spolu, ako Európa. Sme európske hnutie, ktoré definuje riešenia cezhraničnou spoluprácou. Starý model politiky je prekonaný a je načase, aby bola Slovákom ponúknutá nová možnosť a tou je práve Volt Slovensko,“  upresnila spolupredsedníčka Volt Slovensko Lucia Kleštincová.

Volt vyzýva ľudí, aby s nimi začali meniť politiku a odomkli nevyužitý potenciál Európy. Spolupredsedníčka Volt Europa Francesca Romana D‘ Antuono podotkla, že sú odhodlaní ovplyvňovať politiku, ktorej cieľom bude budovať udržateľnejšie, demokratickejšie a rovnocennejšie príležitosti pre Slovákov.

Volt bol založený pred viac ako piatimi rokmi. V roku 2019 sa Volt prvýkrát zúčastnil na eurovoľbách, v ktorých zvolili Damiana Boselagera ako prvého zástupcu Voltu v Európskom parlamente.

Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby)
Zdroj: SITA.sk – Na Slovensku vzniká nová paneurópska strana, chce zmeniť starý model politiky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií