fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Štedrý deň bude mať premiéru nová vianočná rozprávka Čarovný kamienok

Máte tip? napíšte nám mailom

Vianočná rozprávka, Čarovný kamienok, sa odohráva v scenérii slovenskej aj moravskej prírody. Príbeh hovorí o plnení želaní, ale aj o sile ľudskej lásky.

Vianočný čas sa nám už automaticky spája s množstvom tradícií. Zdobíme stromček, chystáme darčeky pre rodinu a priateľov. Snažíme sa prežiť sviatky v radosti a láske. Neodmysliteľnou súčasťou Vianoc sú aj rozprávky.

Tí, ktorí sa televízii vyhýbali celý rok kvôli nezmyselným programom, si ju určite počas sviatkov zapnú. Najobľúbenejšími rozprávkami sú Perinbaba, Tri oriešky pre Popolušku, ale aj populárne filmy o chlapcovi Kevinovi, ktorý musí čeliť nástrahám zlodejov. 

Vianočná rozprávka z dielne RTVS

Stalo sa už akýmsi zvykom, že každý rok pripraví novú rozprávku aj verejnoprávna televízia (RTVS). Ani tento rok to nebude inak. Najnovšia rozprávka nesie názov Čarovný kamienok. Aj napriek tomu, že ju diváci oficiálne po prvýkrát uvidia až na Štedrý deň, úvodné zábery si môžu pozrieť už aj teraz, vďaka titulnej piesni a videoklipu  – V tichu.    

Emotívnu pieseň k rozprávke naspievala slovenská folková speváčka Veronika Rabada. Pieseň nahral Symfonický orchester Slovenského rozhlasu.   

Čarovný kamienok

„Vo videoklipe uvidia diváci nielen krásne scenérie, v ktorých sme točili. Stretnú sa aj s hlavnými hrdinami Čarovného kamienka a lesnými vládcami či bytosťami. Tí sa snažia les zachrániť pred mladým grófom, ktorý ho chce pre svoju chamtivosti zničiť,“  prezradila režisérka rozprávky a videoklipu, Kristína Herczegová.

Príbeh o sile ľudskej lásky sa odohráva v rozprávkovej krajine. Rozpráva o sile želaní, ale aj o láske k prírode, ktorá sa práve počas uplynulých rokov dostáva čoraz viac dopopredia. Hlavným motívom sa stala príroda a jej ochrana. Filmári strávili 20 z 25 filmovacích dní v exteriéroch ako Krupinské bralce, Kvačianska dolina, Ľubochnianska dolina, Červený kameň či Priepasť Macocha.  

https://www.instagram.com/p/B2zLBsRo5dU/

Vianočnú rozprávku Čarovný kamienok odvysiela RTVS v premiére na Štedrý deň o 19:45 na Jednotke.

Pozeráte počas vianočných sviatkov rozprávky? Ktoré máte najradšej? Dajte nám vedieť v komentári, ako prežívate sviatočný čas.

Zdroj: mediahub.sk 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií