fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na súde opäť pokračuje vypočúvanie svedkov v prípade pádu mosta pri Iliašovciach, znalci medzi nimi ešte nebudú

Statička zahraničnej obchodnej spoločnosti so sídlom v Nemecku čelí obžalobe z prečinu všeobecného ohrozenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Vypočúvaním ďalších svedkov v utorok pokračuje pojednávanie na Okresnom súde v Spišskej Novej Vsi v súvislosti s pádom rozostavaného mosta pri obci Iliašovce spred desiatich rokov. Vypovedať majú piati svedkovia, v stredu budú nasledovať ďalší.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová, znalci medzi nimi ešte nebudú. Na doteraz poslednom pojednávaní v dňoch 13. a 14. septembra boli podľa jej slov vypočutí štyria svedkovia, šiesti sa na výsluch nedostavili.

Statička zahraničnej obchodnej spoločnosti so sídlom v Nemecku Sabine H. čelí obžalobe z prečinu všeobecného ohrozenia. Podľa obžaloby mala chybne naprojektovať statiku podpornej mostnej konštrukcie mostného objektu na stavbe diaľnice D1 Jánovce – Jablonov. Nemka je presvedčená o svojej nevine.

Tragédia sa stala v piatok 2. novembra 2012 približne o 14:30. Pri betonáži druhého poľa mostnej konštrukcie pri výstavbe prvého úseku diaľnice D1 Jánovce – Jablonov vtedy zlyhala podperná konštrukcia. Následkom toho sa zrútila betónová časť v dĺžke približne 25 metrov a šírke 15,25 metra. Vyšetrovanie pádu mosta ukončila prokuratúra v septembri 2020. Pojednávanie s nemeckou statičkou sa prvýkrát uskutočnilo 28. januára tohto roka bez jej fyzickej účasti prostredníctvom telemostu. Obe strany vtedy uviedli, že nechcú uzavrieť dohodu o vine a treste. Poškodení si zároveň uplatnili náhradu škody.

Prečítajte si tiež:
Územie pri Viedenskej ceste má návrh novej podoby, vznikne tu rekreačné a rezidenčné územie

Viac k témam: Pád mosta, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Na súde opäť pokračuje vypočúvanie svedkov v prípade pádu mosta pri Iliašovciach, znalci medzi nimi ešte nebudú © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií