fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na súde v prípade vydierania Vidu vypovedal Janíček, obžalovaní Vasko aj Jankovská zvolili rovnaký postup

Ondrej Janíček mal s Monikou Jankovskou aj Petrom Vaskom niekoľko sporov.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.1.2023 (Webnoviny.sk) – Bez obžalovanej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej pokračovalo v utorok na Okresnom súde v Trnave pojednávanie v prípade vydierania Michala Vidu v kauze známej ako Fatima.

Jankovská sa podľa jej obhajcu Petra Erdősa ospravedlnila zo zdravotných dôvodov, ale súhlasila s pojednávaním bez jej prítomnosti. Rovnaký postup zvolil aj ďalší obvinený Peter Vasko.

Erdős vyjadril presvedčenie, že zdravotný stav jeho klientky sa zlepší tak, aby sa mohla na pojednávaní v budúcnosti zúčastniť aj osobne.

Zmenené výpovede Vidu

Vida pôvodne od roku 2015 hovoril o trestnej činnosti bývalej sudkyne a neskôr štátnej tajomníčky Jankovskej, Vaska a ďalších ľudí. V roku 2018 však otočil a svoje výpovede úplne zmenil. V pozícii poškodeného v októbri na súde uviedol, že Jankovská a Vasko sa mu vyhrážali dlhoročným väzením.

Ako svedok v utorok na súde vypovedá podnikateľ Ondrej Janíček, ktorý mal s Jankovskou aj Vaskom niekoľko sporov. V tých najstarších išlo pred približne dvadsiatimi rokmi podľa neho o lukratívne nehnuteľnosti známe ako bar Fatima, neskôr ho Jankovská žalovala za ohováranie alebo krivé obvinenie.

Prečítajte si tiež:
Čo ešte musí Mikulec urobiť, aby ho SaS a Sme rodina boli ochotní odvolať, pýta sa Pellegrini (video)

Tri milióny korún

Janíček popísal, ako bol prinútený previesť Fatimu, za čo mala vtedajšia sudkyňa Okresného súdu v Trenčíne Janvkoská dostať od mafie tri milióny slovenských korún.

O tejto čiastke hovoril v októbri minulého roku aj poškodený Michal Vida, ktorý tvrdil, že jej ich osobne odovzdal. Uviedol vtedy, že úplatok bol súčasťou plánu, ako získať lukratívnu nehnuteľnosť v Trenčíne, ktorú vlastnili podnikatelia Ondrej Janíček a Jozef Strelčík, čo sa aj vtedy podarilo.

Okrem Jankovskej a jej svata Vaska je v tejto kauze obžalovaný aj bývalý funkcionár polície Róbert Krajmer. Ten jediný na pojednávania na súd do Trnavy aj chodí. Okresný súd v Trnave vytýčil v tejto veci aj niekoľko ďalších termínov pojednávania na najbližšie mesiace.

Viac k témam: Kauza Fatima, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Na súde v prípade vydierania Vidu vypovedal Janíček, obžalovaní Vasko aj Jankovská zvolili rovnaký postup © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií