Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na učenie cudzieho jazyka nie je nikdy neskoro. Pustite sa do toho aj vy

Na základnej, strednej a vysokej škole ste to flákali. Dúfali ste, že to nikdy nebudete potrebovať a že aj napriek tomu si nájdete prácu. Omyl! V súčasnosti sú cudzie jazyky veľmi dôležité, preto ak chcete získať dobré pracovné miesto vo firme, musíte minimálne jeden plynule ovládať.

Aj v neskoršom veku môžete začať

Ak zrovna vo firme, v ktorej pracujete, neplánujú zaplatiť si za kurzy angličtiny pre firmy, máte smolu. Kurz si musíte zaplatiť sami. Ak si však myslíte, že to nezvládnete, cudzí jazyk sa nenaučíte. Musíte byť vytrvalí, pretože keď sa budete snažiť, zvládnete to. Veľa ľudí sa aj napriek pokročilému veku rozhodlo učiť cudzí jazyk – najčastejšie angličtinu. Aj v neskoršom veku môžete začať. Keď sa tomu budete venovať intenzívne, čosi sa na vás určite nalepí.

Získate dôveru zamestnávateľa

Nielenže si finančne prilepšíte, ale získate dôveru zamestnávateľa. Bude sa na vás spoliehať, najmä čo sa týka zahraničného obchodu. Zamestnanec, ktorý chodil na kurzy nemčiny a popritom aj na kurz angličtiny a plynule ovláda oba jazyky, je viac cenený ako ten, ktorý neovláda ani jeden cudzí jazyk.

K jazykovým knihám sa dostanete bez problémov

V kníhkupectvách nájdete mnoho kníh na výučbu cudzieho jazyka. Kúpte si ešte k tomu slovník, knihy s CD a začnite na sebe pracovať. Myslite na to, že pomôžete len sebe. Vďaka tomu, že sa zdokonalíte v cudzom jazyku, existuje šanca, že si vás firmy vyhliadnu a budú vás chcieť zamestnať. Firmy sa budú o vás doslova biť! Už nebudete musieť v práci vymieňať staré tonery za nové cartridge Lexmark. Už budete pracovať na oveľa dôležitejšej pozícii.

 Foto: Pixabay

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií