fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Ukrajine prevláda „pocit jednoty“ a v Rusku strach, zdôraznil Zelenskyj v prvom príhovore roka 2023 (video)

Ukrajinský prezident zároveň zablahoželal ukrajinským silám k zostreleniu 45 dronov Šáhid, ktoré Rusi vypustili v prvú noc roka.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj využil svoj prvý príhovor v novom roku, aby podčiarkol „pocit jednoty“ v krajine, v kontraste so strachom, ktorý podľa neho cítia v Rusku. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

V Ruska prevláda strach

„Náš pocit jednoty, autentickosti, života samotného – toto všetko je v dramatickom kontraste so strachom, ktorý prevláda v Rusku,“ vyjadril sa Zelenskyj v nedeľu vo svojom pravidelnom večernom príhovore.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Boja sa. Môžete to cítiť. A majú prečo sa báť. Pretože prehrávajú. Drony, rakety, nič ďalšie im nepomôže. Pretože my sme spolu. A oni sú spolu len so strachom,“ pokračoval.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zablahoželal ukrajinským silám

Zelenskyj zároveň zablahoželal ukrajinským silám k zostreleniu 45 dronov Šáhid, ktoré Rusi vypustili v prvú noc roka.

„Ruskí teroristi boli patetickí a vstúpili do tohto roku rovnakí. Naši obrancovia boli úžasní a 1. januára sa ukázali veľmi dobre,“ povedal ďalej.

Následne poďakoval všetkým, ktorí „každý deň a každú noc bojujú proti nepriateľovi na fronte“ a tiež pracovníkom v energetike a verejných službách, ktorí obnovujú infraštruktúru poškodenú ruskými útokmi.

Prečítajte si tiež:
Chorvátsko ruší cestovné obmedzia spojené s koronavírusom, v krajine už nebudú kontrolovať Covid preukazy

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Šáhid-136, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Ukrajine prevláda „pocit jednoty“ a v Rusku strach, zdôraznil Zelenskyj v prvom príhovore roka 2023 (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií