Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na úrade vlády overujú médiám akreditácie. Niektoré podmienku možno nesplnia, avizuje Fico

Chcú nastaviť aj pravidlá správania sa médií a kódex oblečenia.

16.11.2023 (SITA.sk) – Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) vo štvrtok počas Hodiny otázok v Národnej rade SR uviedol, že aktuálne na úrade vlády prebieha overovanie akreditácie všetkých médií, ktoré mali doteraz možnosť vstúpiť na pôdu úradu vlády. Pokyn na preverenie vydal sám premiér.

„Predovšetkým preverujeme, do akej miery tieto médiá spĺňajú to, čo od nich požaduje zákon – pravdivo a všestranne informovať slovenskú verejnosť,“ uviedol Fico v pléne parlamentu. Podľa neho je zároveň vysoko pravdepodobné, že niektoré médiá nesplnia požadovanú podmienku.

„Rovnako chceme nastaviť aj pravidlá správania sa médií, prepáčte, aj kódex oblečenia. Radi by sme boli, keby sa novinári pochybujúci po úrade vlády normálne poobliekali a nechodili tam ako na letnú brigádu na chmeľ,“ tvrdí Fico.

Viac k témam: Akreditácia, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Hodina otázok v NR SR, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Na úrade vlády overujú médiám akreditácie. Niektoré podmienku možno nesplnia, avizuje Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií