fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Veľkonočný pondelok začne snežiť, hrozia aj búrky

Dominujúca tlaková výš, ktorá prináša na naše územie stabilné a teplé počasie, sa už čoskoro dá na ústup. Na Veľkonočný pondelok dorazí na Slovensko výrazný studený front, ktorý prinesie dážď, na sever aj sneženie a ojedinele sa môžu vyskytnúť aj búrky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na počasie v Európe momentálne vplýva mohutná tlaková výš so stredom nad našim území. Tá prináša stabilné a slnečné počasie.

Teploty cez deň dosahujú aj cez +20 °C a naopak, počas noci klesajú aj hlboko pod nulu. Tieto výkyvy sú spôsobené tým, že vzduch v našej oblasti je mimoriadne suchý.

Zmena nás čaká v noci zo štvrtku na piatok

Zmena nás čaká v noci zo štvrtku na piatok. Cez severovýchod nášho územia sa presunie ďalej na východ okraj studeného frontu.

Od piatku do nedele očakávame už viac oblačnosti, napriek tomu bude aj naďalej veľmi teplo.

Počas nedele sa stred mohutnej tlakovej výše presunie nad čiernomorskú oblasť a po jej zadnej strane k nám bude prenikať mimoriadne teplý vzduch.

Maximálne denné teploty môžu v závere víkendu dosiahnuť od +17 do +24 °C.

V pondelok večer dorazí nad naše územie od severu studený front. Ešte pred ním k nám bude vrcholiť prílev teplého vzduchu, v ktorom sa budú počas dňa tvoriť prehánky a výnimočne aj búrky.

Prečítajte si tiež:
Víkend bude poriadne teplý. Teploty vystúpia do +15 °C

Večer na Veľkonočný pondelok dorazí od severu na naše územie studený front. Ten prinesie nielen výrazné ochladenie, no dážď na mnohé miesta Slovenska. Hranica sneženia bude pritom klesať a do utorkového rána sa na severe môžu opäť ľudia prebudiť do zasneženého rána.

Zároveň sa aj výrazne ochladí. Okrem sneženia očakávame 24-hodinový pokles teplôt od 10 do 15 °C.

Zatiaľčo v pondelok dosiahnu denné maximá od +16 do +23 °C v pondelok to bude už len od +2 do +10 °C. Ochladí sa tak aj o viac ako 10 °C.

sneženie
imeto.sk

Chladné počasie by malo zotrvať dva až tri dni, následne sú predikcie veľmi neisté.

Pred nami je tak výrazné ochladenie, ktoré určite mnohých nepoteší, Naviac blížiace sa mrazy opäť potrápia našich ovocinárov, ktorí budú musieť pripraviť preventívne opatrenia.

Pozitívnou správou je jedine to, že tak ako rýchlo ochladenie prišlo, tak aj odíde a v polovici budúceho týždňa by sa malo opäť otepľovať.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií