Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na východ k nám mieria búrky z Maďarska. Vyskytuje sa aj krupobitie

Cez naše územie postupuje v týchto chvíľach zvlnený studený front, ktorý prináša na viaceré miesta dážď, prehánky ale aj búrky. Na východ Slovenska prichádzajú búrky z Maďarska.

Cez územie Slovenska postupuje momentálne zvlnený studený front spojený s rozsiahlou oblasťou nízkeho tlaku vzduchu nad južnou Škandináviou, ktorý prináša dážď, prehánky a búrky.

Na viacerých miestach sa dnes už zrážky vyskytli. Zatiaľ čo v západnej polovici Slovenska ide prevažne o občasné dažďové zrážky, na východe ide prevažne o konvektívne zrážky.

Vo východnej polovici Slovenska sa v priebehu dňa očakáva búrok viac. Tie so sebou prinesú dážď, prehánky. Už v týchto chvíľach postupujú búrky z Maďarska do oblasti okresu Trebišov.

Radarová snímka o
Radarová snímka o 10:30

Búrky budú sprevádzané najmä prívalovými zrážkami, no pri silnejších bunkách sa môže vyskytnúť aj krupobitie.

Krupobitie zaznamenali už dnes ráno v oblasti obce Debraď nachádzajúcej sa západne od Košíc.

Od západu sa zároveň vyčasuje a zrážky ustávajú. Krajný západ Slovenska bude mať už okolo poludnia jasné až polojasné počasie. [sc name=“imeteo_zdroj“ ]

Zdroj imeteo.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií