fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na východe krajiny sa už začali protiofenzívne opatrenia ukrajinskej armády

Protiofenzíva predstavuje komplex opatrení a nemala by sa zredukovať na konkrétne dátumy.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2023 (SITA.sk) – Na východe Ukrajiny už trvajú protiofenzívne akcie ukrajinských ozbrojených síl. Ako informuje web Ukrajinská pravda, tvrdí to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

Komplexná akcia

Tá uviedla, že protiofenzíva by sa nemala zredukovať na nejaké aktívne útočné akcie a konkrétne dátumy. Podotkla, že predstavuje komplex opatrení a niektoré sa už začali vo východnej časti krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Netreba verejne redukovať protiofenzívu len na nejaké aktívne útočné akcie, pretože strategickým cieľom ozbrojených síl je oslobodiť všetky naše územia a zastaviť nepriateľa pri jeho útočných akciách,“ povedala Maľarová.

Rozhodnutia v krátkom čase

Doplnila taktiež, že opatrenia zahŕňajú prípravu techniky, ľudí, záloh, formovanie taktiky vrátane plánov A, B či C. „Treba si uvedomiť, že takéto rozhodnutia sa robia vo veľmi krátkom čase, nie za mesiac či dva.“

„Plán je nakoniec zvolený tak, aby nepriateľ nemohol reagovať. Musíte pochopiť, že dnes ozbrojené sily nepripravujú jednu vec konkrétnym smerom,“ skonštatovala Maľarová.

Viac k témam: protiofenzíva, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Na východe krajiny sa už začali protiofenzívne opatrenia ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Europarlament schválil Ukrajine úver vo výške 18 miliárd eur. Kam peniaze poputujú?
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií